Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

20 let od útoků na Dvojčata: Konspirace i o výbuchu bomby opět sílí. A covid je přiživuje

Autor: ČTK, AFP - 
8. září 2021
10:25

Pro Heather Bauerovou je výročí útoků z 11. září o něčem jiném než o pádu Dvojčat v New Yorku, zející díře v Pentagonu nebo vraku letadla na poli v Pensylvánii. Tato Američanka je přesvědčená, že za atentáty stály Spojené státy, nikoli teroristická organizace Al-Káida. Tato konspirační teorie se bude spolu s dalšími ozývat na různých událostech ke 20. výročí útoků z 11. září, napsala agentura AFP.

„Zpochybňuji absolutně všechno a zajímalo by mě, co je pravdy na všem, co nám bylo řečeno o historii,“ říká hospodyně ze severoamerického Wisconsinu, která rovněž věří, že covid-19 neexistuje.

Bauerová, které bylo v době útoků čtrnáct let, věřila „oficiální“ verzi, dokud se nezačala zajímat o konspirační teorie hnutí QAnon. Od té doby si myslí, že útoky byly řízeny, aby ospravedlnily válku s Irákem, kterou Spojené státy zahájily v roce 2003. Je členkou takzvaného 9/11 Truth Movement (hnutí za pravdu o 11. září), které neúnavně rozebírá „důkazy“ na sociálních sítích, podle kterých Dvojčata spadla po odpálení bomby, nikoli po nárazu dvou letadel.

Častým tvrzením je například to, že letecké palivo nemohlo roztavit ocelové nosníky a že za úhledným pádem věží je výbuch bomby. Obvinění, která byla za posledních 20 let rozpracována do nejmenších detailů, pravidelně vyvrací novináři i dokumentaristé.

Plándemie a 11. září

Příznivci konspiračních teorií organizují k příležitosti 20. výročí několik debat s veřejností, které se budou týkat i původu koronaviru a proticovidových vakcín. V kalifornském Oaklandu se bude konat 17. ročník filmového festivalu za pravdu o 11. září. Organizátoři budou promítat i dva filmy o pandemii včetně snímku Plandemic (Plándemie), který je plný vyvrácených dezinformací o covidu-19.

„Je tolik věcí, které chceme probrat, a máme jen osm hodin,“ řekla organizátorka festivalu Carol Brouilletová, která rovněž založila pobočku hnutí za pravdu o 11. září na severu Kalifornie. O materiál nebude nouze. Jeden z hostů Ken Jenkins produkoval podle oficiálních stránek festivalu desítky filmů o atentátech z 11. září.

Konspirační teorie o 11. září jsou mezi prvními dezinformacemi, které těžily z internetu a rozšířily se mnohem rychleji než ty starší, například o zavraždění prezidenta Kennedyho nebo o údajně falešné stopě Neila Armstronga na Měsíci.

„Amerika je pozoruhodně konspirační země,“ soudí novinář Garrett Graff, který na toto téma napsal knihu. Lidé, kteří konspiracím věří, získávají díky internetu více následovníků. „Tyto teorie se zrodily ve chvíli, kdy média jako YouTube umožnila lidem propagovat své myšlenky stále přesvědčivějším způsobem,“ uvedl Graff.

Konferenci k 11. září uspořádá i výbor právníků pro vyšetřování 11. září. Na akci se bude rovněž debatovat o pandemii covidu-19. Událost nese název „Od antraxu z 11. září k pandemii“, který odkazuje k dopisům s jedovatou látkou zaslaným po 11. září novinářům a politikům.

Podle advokáta Micka Harrisona, který je členem výboru, je spojitost mezi antraxem a covidem jasná. „Jelikož jsme zkoumali historii vývoje biologických zbraní v USA, zejména antraxu, nyní se obáváme, že v této zemi existuje přetrvávající problém s používáním biologických zbraní,“ uvedl právník z Indiany.

Pomůže odtajnění spisů konspirace uklidnit?

Bauerová i Harrison považují boj proti oficiální verzi za svou občanskou povinnost. „Snažím se tuto zemi zlepšit, aby její vláda byla demokratičtější, odpovědnější a transparentnější,“ řekl Harrison a dodal: „V tomto ohledu je 11. září velkým problémem, protože stále neznáme pravdu o tom, co se stalo.“

Rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena odtajnit vyšetřovací spisy k atentátům z 11. září a možné roli Saúdské Arábie pochybnosti možná rozptýlí... nebo znovu vyvolá konspirační teorie.

Video  Klausovo „totální sobectví“. Epidemiolog o exprezidentovi bez roušky, „čipování“ a nedůvěře lidí  - Blesk
Video se připravuje ...

sorgedoktor ( 11. září 2021 13:37 )

To Vase vysvetleni je ponekud diletantske.Ze ta letadle leti mimo kurs amici vedelki. Mikdo nemel pro tuto vatiantu smernice....Jinymi slovy sestrelit letadlo/ eventz.dfat k tomu povel/ kde je nekolik desitek lidi, na to nebyly pokyny.Taky hned tak nekoho nenapdalo, ze si to namiti k dvojcatum..

vaber ( 11. září 2021 08:43 )

pamatuji si přesně na úplně první CNN reportáž s hasičem co byl v přízemí budovy a stačil vyběhnout,byl ještě celý pokrytý podivným prachem,
,,byli jsme v budově když se ozvalo, tak ,tak,tak , něco jako výbuchy a potom se budova zřítila,,
říkal jsem si co to ten hasič mele tam nemohlo nic bouchat ,snad jedině plyn,
ale další letadlo narazilo i do Pentagonu a čtvrté záhadné letadlo prý bylo sestřeleno armádou,
co pozůstalí obětí sestřeleného letadla, nikdo o nich nic neví,
a velká budova WTC se zřítila strachy taky sama do sebe a náhodou už z okolí nic
čtyři letadla si létala úplně mimo kurs a některá v zakázané zoně a nikomu to nevadilo
a nejlepší je, že teroristi si vybrali dobu kdy budovy byly prakticky prázdné, o hodinu později by v budovách bylo 80 000lidí ,byli to asi teroristi lidumilove

uklid ( 8. září 2021 11:15 )

Případně zadejte do vyhledávače "Řízená demolice budovy WTC 7 11.září 2001 vimeo" ti dobraci tady blokují linky ven 😎

uklid ( 8. září 2021 11:12 )

Tak ty oficiální konspirace SSA o zřícení toho 3tiho domku v důsledku narušení statiky. A následného padu do sebe rychlostí volného pádu může brát vážně jenom naprostý tydýt
http­s://vi­meo.co­m/3808­98772

Oficiální příběh o pádu budovy č. 7 WTC leží v troskách...
Vědecký vyšetřovací tým katedry stavebního inženýství na Univerzitě Aljašky vedený Dr. Hulseymem, Dr. Quailem a profesorem Xigoem spolu s vědci nanjingské Univerzity technologie a vědy vydali 3. září tohoto roku konečný nález svého čtyřletého studia pádu budovy č. 7 Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Toto je tedy první vědecký výklad pádu této budovy, jehož závěr zní takto:
"Hlavním závěrem naší práce a výzkumu je na rozdíl od závěrů NIST (National Institute of Standards and Technology), a soukromých firem ten, že pád budovy č. 7 byl globálním selháním, zahrnujícím selhání všech sloupů v budově a to všech téměř ve stejném okamžiku. Čili že šlo o selhání simultánní".

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud