Neděle 19. září 2021
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Oblačno 14°C

„Živý odtud neodejdu!“ Muž s granátem děsil v sídle vlády v Kyjevě, hrozí mu 15 let

Aktualizováno -
4. srpna 2021
11:15
Autor: ČTK - 
4. srpna 2021
10:20

Policie v Kyjevě zadržela muže, který dnes s granátem v ruce vtrhl do sídla ukrajinské vlády a hrozil jeho odpálením. S odkazem na mluvčího ministerstva vnitra o tom informují tiskové agentury. Útočník se po vyjednávání policii vzdal a za své chování se omluvil, incident se obešel bez výbuchu. Policie mezitím potvrdila, že granát byl pravý a že muži hrozí až 15 let vězení.

„Živý odtud neodejdu!“ hrozil útočník v džínech a tričku ve vestibulu budovy, kde se dožadoval odchodu přítomných lidí. Incident natočil aktivista Ihor Bondarčuk z nevládní organizace Stop korupci a video zveřejnil na facebooku. Jeden z uživatelů v útočníkovi rozpoznal válečného veterána.

Útok mezitím agentuře Interfax-Ukraina potvrdila kyjevská policie. Úřad vlády se zdržel vyjádření s tím, že jde o záležitost policie a ministerstva vnitra. Ujistil však, že přípravy na zasedání vlády postupují jako obvykle. Podle agentury Reuters nebylo hned jasné, zda na místě byl premiér či další ministři, premiérova mluvčí se odmítla vyjádřit.

Z budovy byli podle televize evakuováni pracovníci, policie začala s útočníkem vyjednávat.

„Teď se s tím mužem vyjednává. Pokud odmítne dobrovolně ukončit porušování zákona, policie proti němu uplatní opatření, s nimiž počítá zákon,“ uvedla kyjevská policie v komuniké bez dalších podrobností. Muže mezitím server Obozrevatel identifikoval jako Volodymyra Prochnyče, který žije v okolí Kyjeva. Podle serveru Strana.ua je to ženista, který sloužil u dobrovolnického praporu Ajdar v bojích s proruskými separatisty na východě země.

Muž podle uživatelů sociálních sítí utrpěl zranění a je válečným invalidou.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa