Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

U Tuniska utonulo nejméně 43 migrantů, chtěli do Itálie. 84 lidí se podařilo zachránit

Autor: ČTK - 
3. července 2021
14:30

U Tuniska se utopilo nejméně 43 migrantů, kteří se chtěli dostat z Afriky do Itálie. Zachránit se podařilo 84 lidí. S odvoláním na tuniský Červený půlměsíc o tom dnes informovala agentura Reuters.

Loď s migranty z Egypta, Súdánu, Eritreje a Bangladéše vyplula ze západolibyjské Zuváry. Zástupce Červeného půlměsíce Mundží Slím řekl, že se námořnictvu podařilo zachránit 84 lidí a že 43 lidí se utopilo.

Na Středozemní moře díky dobrému počasí vyplouvá v poslední době více člunů s běženci. U tuniského pobřeží se v minulých měsíců několik lidí utopilo.

Útěk před chudobou i konflikty

Mnozí z těch, kdo se snaží dostat přes Středozemní moře do Evropy, utíkají před konflikty a chudobou v Africe a na Blízkém východě, píše Reuters.

Počet lidí, kteří dorazili do Itálie, v minulých letech klesal, ale letos uprchlíků znovu začalo přibývat. Z údajů italského ministerstva vnitra vyplývá, že od začátku roku dorazilo 19 800 běženců, loni to bylo v tomto ročním období 6700.

Podle statistik Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) moře letos překonalo 23 500 migrantů, z nichž část se vylodila v Itálii a část ve Španělsku.

Video se připravuje ...
Další videa