Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek slaví Běla, zítra Slavomír
Oblačno 4°C

Ivanka se chystá na Bidenovu inauguraci. „Největší chyba jejího života,“ pění Trump

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
12. ledna 2021
20:57

Prezident Donald Trump se nepohodl se svou nejbližší poradkyní Ivankou Trumpovou, podle zdrojů z Bílého domu je předmětem sváru mezi otcem a dcerou inaugurace nastupujícího demokratického prezidenta Joea Bidena. Trump minulý týden poté, co jeho příznivci vnikli do budovy amerického Kongresu Kapitol, oznámil, že na inauguraci nepůjde. Trumpová si svou účastí chce zachránit politickou budoucnost, prezident se domnívá, že dcera dělá největší chybu svého života, uvedl list Daily Mail.

Trumpová je považována za politickou nástupkyni svého otce, mnozí prezidentovi fanoušci ji vidí jako možnou prezidentskou kandidátku v roce 2024. S koncem Trumpovy prezidentury se množí zvěsti o tom, že jeho dcera vstoupí do politiky a bude se ucházet o post guvernérky či jinou politickou funkci. Jistou překážku ale nyní představují události z minulého týdne, kdy ve středu 6. ledna vnikli Trumpovi příznivci do Kapitolu.

Ivanka se bojí o svou politickou budoucnost

Trumpová zprvu otcovy podporovatele na svém twitteru označila za „americké patrioty“, příspěvek po vlně kritiky musela stáhnout. Teď si snaží zachovat tvář tvrzením, že půjde na Bidenovu inauguraci. Podle zdrojů Trumpovou „skutečně děsí, že by její kariéra mohla být v ohrožení“. Prezident ovšem s rozhodnutím své dcery nesouhlasí, zdroje z Bílého domu uvádějí, že to považuje za „Ivančinu největší chybu, jaké se kdy mohla dopustit“.

„Ivanka je přesvědčená, že účast na Bidenově inauguraci ji zachrání a zajistí jí budoucí voliče,“ citují reportéři Daily Mailu jeden ze zdrojů. Ten dodal, že Bílý dům teď spíš připomíná cirkus než sídlo hlavy Spojených států. Inaugurace prezidenta Bidena se uskuteční 20. ledna, bude poznamenána nejen restrikcemi spojenými s koronavirem, ale také dramatickým koncem Trumpovy vlády. Demokraté dokonce podali na prezidenta ústavní žalobu za „podněcování vzpoury“ a tento týden se bude jednat o impeachmentu.

Trump: To je urážka

Trump má podle zdrojů nyní pocit, že proti němu jde i vlastní dcera. „Prohlásil, že fakt, že se chce Ivanka bavit s podvodníky, kteří se ho snaží svrhnout, je urážka,“ doplnily zdroje. Trump trvá na tom, aby celá rodina vystupovala jednotně, a dceřino chování tomu úplně neodpovídá. „Řekl, že její účast na inauguraci ji připraví o tisíce příznivců,“ uvedly zdroje.

Video Trumpovi příznivci řádili v Kapitolu: Čtyři mrtví, infarkt v davu a Biden završil výhru - Reuters

Rozpory v první rodině

„Ivanka ale věří tomu, že účast na inauguraci jí pomůže, zároveň tak bude chybět na úvodním mítinku otcovy kampaně pro prezidentské volby v roce 2024, zastoupí ji tam její starší bratr Donald mladší,“ prohlásil další zdroj. Nicméně z Bílého domu se ozývají i hlasy, že Trumpová se k Bidenově inauguraci ještě nevyjádřila, či že se jí neúčastní.

„Členové Trumpovy rodiny a jeho nejbližší spolupracovníci jsou jako na jehlách,“ okomentoval náladu v Bílém domě další zdroj. „Donald mladší a Ivanka se na jednání překřikují a skáčou si do řeči, to sice není nic nového, teď to ale eskaluje,“ popsal situaci. „Ivanka si rovněž myslí, že prezident dluží lidem to, aby za něj někdo na inauguraci byl, myslí si, že se tak stane jeho hlasem,“ shrnuly zdroje.

Situaci nepomohla ani první dáma

Dosluhující prezident Trump v jednom ze svých posledních tweetů, než mu twitter zablokoval účet, jasně uvedl, že on se rozhodně Bidenovy inaugurace nezúčastní. Situaci nijak neuklidnila ani první dáma Melania Trumpová, která se tento týden konečně vyjádřila ke vpádu do Kapitolu. Nechala se slyšet, že je událostmi „zklamaná a sklíčená“.

Američanům se nelíbilo, že Melania Trumpová na prvním místě politovala zabití manželovy fanynky Ashli Babbitové, která byla během útoku na Kapitol postřelena a následně zranění podlehla, až pak první dáma vzpomněla na zemřelého policistu. Podle zdroje serveru CNN z Bílého domu již není první dáma „v myšlenkovém a emocionálním rozpoložení na to, aby se zapojovala“ do dění v zemi.

Video Co bude s Trumpem? Možná vlastní reality show, říká analytik - Markéta Volfová, Lukáš Červený

pokrok ( 15. ledna 2021 21:03 )

Jít na Bidenovu inauguraci i když její otec "zuří ",-
je dobrý a dost možná i promyšlený tah
od Ivanky Trumpové ,-

která si na svou stranu chce zřejmě takto získat
příznivce Joe Bidena -

kterých by dost možná využila -
za 4 roky po jeho odchodu z Bílého domu ,-

coby prezidentská kandidátka
za republikánskou stranu .

A pokud by uspěla v boji o Bílý Dům -
byla by to výhra nejen pro ni samotnou ,
-
ale hlavně i pro jejího "zuřivého otce" ,-
který z Bílého Domu odchází s velkou ostudou !!!


O tomto "tahu na Bílý Dům " Ivanka Trumpová zcela
jistě přemýšlí ,-
protože jinak by se svým otcem a bratry - držela "basu "
a na inauguraci nešla - a raději zůstala doma.

Je dost možné - že tímto činem -
se Ivanka chce ukázat- tak říkajíc v " lepším světle "

a zachraňovat tak svého otce Donalda,-
který svým nedůstojným chováním -
poškodil celou republikánskou stranu !

Ivanka - která svému otci vždy radila co má dělat -
prostě dobře ví - " jak na to !"

armand ( 13. ledna 2021 17:02 )

Kam jeste se to bimbo nevetre ? To s jeji pritomnosti na inoguraci Bidena bude mit Joe a Kamala radost. Doufam, ze manzelku doprovodi i Jared.

Cenzorova_matka ( 13. ledna 2021 09:06 )

Ivanka je hlavně vdaná za žida a musí dělat co se jí z Deep state nařídí.

tomik007 ( 12. ledna 2021 21:46 )

PROTOZE alkohol tam tecze zdarma

Covid_19 ( 12. ledna 2021 21:19 )

bude nesvéprávný a rodina si v klidu užije rodinný majetek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud