Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 3°C

Chlapečkovi (4) vzal covid mámu i tátu. Zahnat smutek mu pomáhají dobrovolníci

Autor: mav - 
18. listopadu 2020
21:01

Ve čtyřech letech ztratil Raiden Gonzalez z Texasu napřed tátu, pak i mámu - oba náhle přemohl SARS-CoV-2. Nadcházející páté narozeniny se mu snaží vynahradit dobrodinci z celého Texasu.

Šofér míchačky Adan Gonzalez junior (†33) se v květnu nakazil koronavirem v nové práci, ač to napřed vypadalo na alergii. Jenže 3. června mu vyšel pozitivní test a za šest dní už ho museli odvézt na JIP. Po dvou týdnech tam zemřel. Jeho manželka Mariah (†29), učitelka ve školce, ztrátu těžce nesla, trpěla depresemi a úzkostmi. Když už to v říjnu vypadalo, že se vzpamatovává, začala cítit dušnost a bolest na hrudi. Tak zavolali sanitku.

„Udělali jí EKG a nějaké další testy, odvezli ji… a už jsme ji nikdy neviděli,“ popsala pro CNN její teta Margie Bryantová. První test byl negativní, druhý pozitivní - ale léčbu prakticky ani nestihli zahájit. Do čtyř hodin zemřela na akutní zápal plic.

O malého Raidena se nyní stará babička Rozie Salinasová. „Chci být andílkem v nebíčku s maminkou a tatínkem,“ říká teď klučina. „Takhle o tom nemluvíme,“ kárá ho prateta Margie. „Ale věz, že tě všude pozorují.“

„Člověk slýchá o všech těch úmrtích, ale nepomyslí na lidi, kteří tu zůstanou… a v tomto případě to je čtyřleté dítě,“ říká Margie. A tak se mu rodina aspoň snaží uspořádat parádní narozeniny.

„Chceme, aby věděl, že tu pro něj budeme o všechny jeho narozeniny. A vím, že se neteř může v nebi smát a šklebit, ví, že je hošík v dobrých rukách,“ řekla prateta Margie.

Batman a dinosauři

Zúčastní se místní dinosauři, hasiči, showman v kostýmu Batmana, kluby obřích monster-trucků, automobilových veteránů i motorkářů.

Zároveň blízcí vypsali sbírku na pokrytí nákladů pohřbu mladých rodičů a pro babičku, aby měla na Raidenovu výchovu. Původní cíl 25 tisíc dolarů byl brzy překonán, po měsíci a půl už se sešlo 118 tisíc (2,6 milionu Kč).

user ( 19. listopadu 2020 05:25 )

Když víme, že cukrovka a nadváha jsou ryzikove faktory, proč už není zakázán prodej potravin co mají vysoký podíl cukrů a tuků?
Ano tito jedinci mají větší šanci Covidu podlehnout, ale není to jediné co je příčinou úmrtí.

frantacizek ( 18. listopadu 2020 21:38 )

to je vše hrozně smutné, zvláště, když zůstanou malé děti..Ale jsou to všechno lidé, kteří měli výraznou nadváhu, což je výrazný rizikový faktor. I ta sestřička, jestli je to na fotce Blesku ona, tak vypadá, že měla dosti kilo navíc, přidává ji to totiž i na věku, na 39 bohužel nevypadá z té fotky, hádal bych ji tak 50. To vše bohužel souvisí se stavem organismu. Silnější chřipka by je taky mohla ohrozit. Výhoda je u ní, že není tak infekční a rozšířená v populaci, jinak není třeba covid opravdu dramatizovat, jsou to stále stejné příběhy bohužel rizikových skupin lidí. stejně tak pan Černošek. Snad bude v pořádku..to by byla pro čs. sport velká ztráta..

Zobrazit celou diskusi
Další videa