Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno 0°C

Diskotéka u Čaputové: Na chatě prezidentky se „pařilo“ do noci. Policie incident tutlala

Autor: sab - 
11. října 2020
17:18

V chatě, kterou spoluvlastní slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, bylo ve středu večer veselo. Nespokojený soused upozornil policii i televizi Joj, že se z budovy i po desáté hodině ozývá hluk od skupinky asi patnácti lidí. Na Slovensku přitom vyzývají k omezení hromadných akcí, v zemi totiž kvůli koronaviru trvá nouzový stav. To zřejmě moc nezajímalo klienty, které v chatě ubytovala prezidentčina dcera Lea, jež chatu pronajímá. Slovenská televizní stanice se však pozastavuje nad tím, že policie nejprve nechtěla přiznat, že na místě zasahovala.

Na Slovensku denně přibývá přes 1000 pozitivině testovaných na koronavirus. Sousedé na tom tedy sice nejsou zdaleka tak špatně jako Češi, i oni zavádí některá protikoronavirová opatření. Střední školy například od pondělí přejdou na výuku na dálku. V zemi trvá nouzový stav, zakázané jsou oslavy a svatební hostiny. 

O to více budí pozornost večírek, který se ve středu odehrál v chatě, kterou spoluvlastní slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. „Byla tam světelná show, která vycházela z oken. Byla tam hlasitá hudba, v podstatě taková diskotéka. Bylo tam zhruba, odhaduji, okolo 10 - 15 lidí,“ řekl TV Joj naštvaný soused, kterému vadil hluk.

„Je jedno, jestli je to Zuza,“ čílil soused

Když hluk neustal ani po desáté hodině večerní, rozhodl se soused Karel zavolat policii. Když se operátorka ptala, zda má k rušení nočního klidu docházet na některé z chat, nezapomněl podotknout, že se jedná o chatu Čaputové. „Jaké Čaputové?“ byla podle záznamu nejprve nejistá operátorka. „No však Zuzy Čaputové,“ opáčil naštvaný soused a dodal: „Byl bych rád, kdyby se to vyřešilo. To je jedno, jestli to je Zuza, nebo ne Zuza. To je jedno, kdo to je ne?“

„Však samozřejmě, že to je jedno,“ odpověděla operátorka, která už předtím řekla, že na místo pošle hlídku.

Nevěrohodné, řekla nakonec policie

Když ale TV Joj kontaktovala policii s dotazem, zda na chatě prezidentky zasahovala, odpověď byla prý „přinejmenším zarážející“. „Ve vámi uvedeném případě neevidujeme žádné oznámení,“ stálo ve vyjádření. Prý až poté, co policistům reportér řekl, že má k dispozici nahrávku telefonátu na dispečink, policie odpověď pozměnila.

„Na místo se okamžitě dostavila hlídka policie, která však věrohodnost tohoto oznámení nepotvrdila,“ uvedla mluvčí KR PZ Bratislava Veronika Martiniaková. 

Dcera prezidentky se omluvila

Prezidentka Zuzana Čaputová se prý akce nezúčastnila. Sama chatu využívá jen výjimečně. „Chata je vlastnicky moje, v mém spoluvlastnictví. Pronajali jsme ji starší dceři, která ji provozuje jako ubytovací zařízení, jako samostatný subjekt. Vím, že návštěvníci tam večer byli hluční, to je všechno, co o tom vím,“ reagovala pak na kameru prezidentka.

Podobně mluvila i dcera prezidentky, která se za noční incident omluvila. Prý se snaží vybírat tiché hosty, ale ne vždy se to povede. „Omlouvám se sousedům za nevhodné chování hostů, kteří si naši chatu pronajali,“ sdělila Jojce dcera prezidentky Lea Čaputová.

Video Zuzana Čaputová s rodinou u voleb 2020: Doprovodily jí dcery Lea a Emma - Reuters

altmanova ( 13. října 2020 03:11 )

seš trága

altmanova ( 13. října 2020 03:10 )

Ubožáci ubozí jsou ti, kdo nepochopí normální mejdan na normální chatě. A za úplného křiváka považuji toho udavače. V minulém tisíciletí by to byl jistě udavač komunistickej a nebo fašistickej. Mladí lidé se baví a demeeenti jim to závidí. Ten vomaskovanej muž je u mě hovado non plus ultra. Demeentní sousedy si holt nevybíráme. A ti co plácají něco o Sorosovi ani neví kdo to je. Čím je a co vlastně dělá a dělal. Ale hoovno vědět znamená být přinejmenším zticha.

lufenda ( 12. října 2020 15:03 )

Mirka Němcová by byla minimálně zděšená, Uspávač hadů Fiala by svolal tiskovku Debilbloku.

lufenda ( 12. října 2020 14:58 )

Barbina George Soroše....prázdna nádoba nejvíce duní....

AVATAR ( 12. října 2020 14:50 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa