Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Hit mezi lidmi, kterým chybí cestování: „Let nikam“. Letenky byly vyprodané za minuty

Autor: Darina Jíchová - 
10. října 2020
17:50

Australská letecká společnost Qantas splnila přání všem nadšencům, kterým v době pandemie koronaviru chybí létání. Aerolinky právě pro ně připravily „let nikam“, v souvislosti s opatřeními přijatými kvůli pandemii mohla společnost nabídnout pouze 150 míst ve svém Boeingu 787 Dreamliner. Všechny letenky byly do deseti minut vyprodané, trasa letu vedla nad australskými dominantami, historickými i přírodními, pak se letadlo vrátilo na letiště, odkud startovalo, uvedl deník Daily Mail.

Projekt aerolinky Qantas představily v září, netušily, že se lidé o 150 letenek doslova poperou. V sobotu 10. října z letiště v Sydney odstartoval vyprodaný let Boeingu 787, lidé ale nikam necestují. Pouze se proletěli nad krajinou, sedmihodinový let jim zpříjemnilo menu od šéfkuchaře Neila Perryho.

„Bumerangový let“

Ze svého okénka cestující viděli Velký bariérový útes, subtropické město Gold Coast, monolit Uluru, gigantické dómy Kata Tjuta nebo zátoku Byron Bay, pak se vrátili zpátky do Sydney. Společnost Qantas překvapilo, jak velký zájem o tento vyhlídkový let byl. Původně aerolinky přišly se vznosným názvem linky: „Scenérický let nad Velkou jižní zemí“, ale cestující vymysleli jiná přízviska jako „let nikam“ nebo „bumerangový let“, která se rychle uchytila.

„Počítali jsme s tím, že tento let bude zřejmě populární, nečekali jsme ale, že bude do 10 minut vyprodaný. Byl to pravděpodobně nejrychleji vyprodaný let v historii společnosti. Je vidět, že lidem chybí cestování a zážitek z letu. Je tady poptávka po takovýchto scenérických letech a Qantas ji hodlá zaplnit, alespoň do doby, než se zase otevřou hranice,“ stojí v oficiálním prohlášení aerolinek.

Nejlevnější letenka vyšla na 13 tisíc

Letenka do ekonomické třídy vyšla na 13 tisíc korun, prémiová místa stála 29 tisíc korun a za sedadla v obchodní třídě si několik Australanů zaplatilo dokonce 62 tisíc korun. Společnost pro let vybrala speciální letoun, kterému se přezdívá Emily, tento Boeing 787 má vůbec největší okna z celé flotily, kterou má Qantas k dispozici.

Video  Na palubě téměř 20 hodinového letu  - Reuters
Video se připravuje ...

Matos7 ( 10. října 2020 21:47 )

Blesk, silně přiblběj plátek pro úchylný pravicový Pražáky

Zobrazit celou diskusi