Petr Fiala, lídr valmezské kapely, v rozhovoru pro Českou televizi popsal, v jaké situaci se nyní skupina nachází, jak vypadala sezóna a co budou dělat nyní. „Máme být trpěliví. Někteří streamujeme, někteří píšeme písničky. Nejsme z toho fakt nadšení. Každou sobotu streamujeme ze zkušebny, hrajeme koncert, abychom dali najevo, že existujeme. Jak to tak vypadá, lidé budou taky tvrdnout doma, tak snad to bude dobré jako na jaře,“ vidí jakés takés světlo na konci „covid“ tunelu Fiala. Během jarní uzávěry však oblíbená kapela zvládla ze streamování natočit akustickou desku. Během léta ji sestříhala a její vydání je jen otázkou času.

„Hraní před lidmi a pro lidi je ten důvod, proč to děláme. Ale nemusí to být takové zoufalecké provizorium,“ říká Fiala, který s kapelou během omezeného letního koncertu zažil spoustu nových a neobvyklých situací. „Na festivalu Tří sester byly koridory, a tak zpěvák stál a čuměl do toho koridoru,“ popsal pro ČT zvláštní situaci. Jiné je také vystupování pro publikum v rouškách, kdy umělci nemají možnost vidět mimickou reakci lidí…

„Scifíčko pokračuje, uvidíme, co nám přinese. Evidentně ti, co by to měli řídit, nebo připravovat dopředu, si asi četli Dikobraz, nebo nevím, co dělali,“ mířil kriticky do nejvyšších představitelů státu.

„130 tisíc lidí pracuje v zábavním průmyslu, ze dne na den byli odstřiženi od svého zaměstnání. Já bych to doporučil jako dobré mentální cvičení, pro lidi, kteří to nezažili, jen si to představit. Je to docela zajímavá zkušenost, když odhlédnu od toho, že je to samozřejmě na ho*no,“ vypálil na moderátorku Zuzanu Tvarůžkovou, která ho okamžitě začala mírnit. „Já vám to kdyžtak pošlu,“ vtipkoval Fiala o možné pokutě za použitý vulgarismus.

„Museli jsme se zachovat nějak ze dne na den, teď jsme už zkušenější. Doufali jsme, že už k tomu nedojde. Došlo k tomu, hotovo dvacet. Musíme být trpěliví. Ale na druhou stranu někdo by se měl ozvat, nevím, jestli v tomto státě funguje opozice, aby se to zas trošku začalo podobat tomu, co je zdravý rozum,“ uzavřel Fiala.

Koncert Mňágy a Žďorp jste mohli v sobotu večer sledovat online díky Mall.tv.

Fotogalerie
5 fotografií