Po státním tajemníkovi (†38) zemřela i jeho manželka (†34). Co bude s malým synem?

Autor: Mii - 
2. srpna 2020
09:29

Nejčernější scénář se naplnil. Po týdnu od nehody slovenského státního tajemníka Vladimíra Dolinaye, při které úředník tragicky zahynul, zemřela i jeho manželka. Lékaři se snažili její život zachránit, ale zranění byla příliš vážná a nakonec jim podlehla. Nepomohla ani plicní ventilace, na kterou byla napojena. Jejich adoptovaný syn Adrian tak podruhé v životě přišel o oba dva rodiče.

Krásný příběh, který skončil tím nejhorším způsobem. Jak upozorňuje server Nový Čas, Dolinay byl se svou manželkou Zuzanou přes 16 let. Tvořili přímo ukázkový pár, který neměl žádné problémy, dokonce se v listopadu 2017 rozhodli dát nový domov chlapci Adrianovi, kterého adoptovali. Vše ale skončilo minulou sobotu, když se rodina ocitla uprostřed dopravní nehody, při které státní tajemník na místě zemřel.

Zranění byli i Zuzana a Adrian – manželka velmi vážně, chlapec o něco méně. Oba skončili v nemocnici, kde začal boj o jejich život. Pro manželku musel v den nehody letět i vrtulník, aby se do péče lékařů dostala co nejdříve, jelikož bylo jasné, že příliš mnoho času nemá.

Zatímco Adrian se z nehody minimálně po fyzické stránce zotavil, jeho matka strávila celý uplynulý týden napojena na plicní ventilaci a nacházela se v kritickém stavu. Všichni doufali, že se stane zázrak a synovi zůstane alespoň jeden rodič, ale nestal. Zuzana zraněním podlehla v noci z pátku na sobotu.

Krátce před úmrtím byla transportována z novozámecké nemocnice do nemocnice v Bratislavě. Zemřela tak nejspíš tam, ale mluvčí zdravotnického zařízení sdělila, že nemůže říci více detailů.

O syna se postará sestra Zuzany

Smrt Zuzany zasáhla přátele, rodinu a kolegy stejně silně jako smrt jejího manžela. Všichni na ni vzpomínají jako na energickou ženu, zejména politici ze strany Za lidi, ve které se s Dolinayem poznala. „Zuzko, děkuji za všechno, ty víš… Tvoje carpe diem nám bude hrozně chybět. Máme tě rádi,“ poslala vzkaz slovenská poslankyně Jana Žitňanská (Za lidi). Otřesen je i místopředseda parlamentu Juraj Šeliga. „Obrovská tragédie,“ uvedl.

Otázkou nyní zůstává, co se stane s adoptovaným synem Adrianem, který i když mu jsou teprve necelé tři roky, už podruhé za svůj život přišel o oba rodiče. Nový Čas píše, že se o něj chce postarat sestra Zuzany, která žije s nejlepším kamarádem Dolinaye. Právník Róbert Bános popsal, že to je přípustná varianta, soud při svěřování dětí vždy upřednostní raději členy rodiny.

Podle politického analytika Michala Novoty se Zuzana před svou smrtí rozhodla darovat své orgány potřebným. Zda však bude pochována ve stejnou dobu jako Dolinay, není jisté, pohřeb státního tajemníka je naplánován už na pondělí.

Za srážku rodina nejspíš nemohla

Tragická nehoda se stala minulou sobotu mezi obcemi Komárno a Iža. Rodina se vracela ze své vinice, kterou si koupila teprve minulý rok, když jim cestu zkřížil vůz značky Dacia Logan a naboural do nich. Detaily střetu se stále vyšetřují, ale vše nasvědčuje tomu, že chyba byla na straně protijedoucího vozidla. „Vyšetřovatel policejního sboru vyšetřuje okolnosti této tragédie jako přečin usmrcení a ublížení na zdraví,“ uvedla policejní mluvčí Renáta Čuháková.

spania ( 3. srpna 2020 13:14 )

Velmi smutný příběh.Vždy je smutné,když zemřou tak mladí lidé. R.I.P.

jussuf ( 3. srpna 2020 10:32 )

čo bolo - to bolo terazky si k*kot

rayriecep ( 3. srpna 2020 10:16 )

LEEXI.ŇET - úžasné sеznamоvací místо pro dospělé, ktеří сhtějí najít partnerа, který budе mít sex

Sysoj Psojic ( 3. srpna 2020 08:28 )

Chcipni ty svi ne

vetypers ( 2. srpna 2020 23:48 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmovаcí místо prо dospělé, kteří chtějí nаjít partnеra, ktеrý bude mít sеx

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud