Rychlovlak narazil do vozidla: Dva mrtví dělníci a vyprošťování cestujících v Portugalsku
Při havárii vysokorychlostního vlaku poblíž portugalského města Coimbra dnes zemřeli nejméně dva lidé a dalších 37 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters. Podle portugalských médií se vlak s 212 pasažéry během cesty mezi Lisabonem a Bragou střetl s údržbovým vozidlem a vykolejil.
Na místě nehody bylo nasazeno více než 160 hasičů a záchranářů, kteří vyprošťovali cestující uvězněné v poškozených vagonech. Zasahovaly i dva vrtulníky.
Podle starosty města Soure, kde se nehoda stala, jsou oběti havárie dělníci, kteří pracovali na kolejích. Mezi sedmi těžce zraněnými je strojvůdce vykolejené soupravy.
Vysokorychlostní vlak Alfa Pendular je nejrychlejším železničním spojem v Portugalsku, může jet rychlostí až 220 kilometrů v hodině.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.