Vrah syna německého exprezidenta dostal dvanáct let na psychiatrii. Doživotí se vyhnul

Autor: ČTK - 
8. července 2020
17:00

Dvanáctiletý trest odnětí svobody, který vykoná na specializovaném psychiatrickém oddělení, ve středu udělil berlínský soud Němci (57), který loni zavraždil lékaře Fritze von Weizsäckera (†59) - syna německého exprezidenta Richarda von Weizsäckera (†94). Obžalovaný je podle expertů jen částečně příčetný, a proto nedostal doživotní vězeňský trest.

Fritz von Weizsäcker přišel o život loni v listopadu, když ho po jeho lékařské přednášce do krku bodl muž, který ji předtím v publiku sledoval. Vážně také zranil policistu (33) v civilu, který na akci náhodou byl a snažil se útočníka zadržet, což se mu po tvrdém boji nakonec podařilo.

Podle zpravodajského magazínu Der Spiegel byla motivem vraždy zřejmě politická minulost von Weizsäckerova otce. Útočník Gregor S. se totiž podle své výpovědi chtěl rodině pomstít za to, že Richard von Weizsäcker v 60. letech působil v koncernu Boehringer Ingelheim, který dodal část chemikálií, jež Spojené státy použily ve vietnamské válce.

Protože Richard von Weizsäcker, který byl v letech 1984 až 1994 prezidentem SRN, v roce 2015 zemřel, rozhodl se obžalovaný pomstít na jeho synovi.

Obžaloba pro Gregora S., který se zodpovídal z vraždy a pokusu o vraždu, požadovala 14letý trest. Obhajoba konkrétní trest nenavrhla, jeden z obhájců ale vyjádřil přesvědčení, že jeho klient už není nebezpečný.

Video Za dvojnásobnou vraždu dostal od Krajského soudu v Brně 30 let vězení - Hynek Zdeněk

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud