Syna exprezidenta ubodali na přednášce. Weizsäckera (†59) zkusil hrdina v Berlíně zachránit

Aktualizováno -
20. listopadu 2019
00:05
Autor: ČTK, kal - 
19. listopadu 2019
23:20

Útočník na úterní veřejné přednášce na berlínské klinice ubodal řečníka. Obětí byl podle německých médií lékař Fritz von Weizsäcker (†59), syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera (†94). Deník Der Tagesspiegel napsal, že útočník von Weizsäckera ubodal nožem. Motiv není znám, podle police napadl útočník přednášejícího náhle.

Berlínská policie o činu informovala na twitteru, identitu mrtvého ale nezveřejnila. Uvedla pouze, že podezřelého z útoku zadržela a že přednášejícího se ani přes poskytnutou první pomoc nepodařilo zachránit.

Deník Bild napsal, že von Weizsäckera se pokusil chránit jistý muž z publika, který byl těžce zraněn. Podle DPA lékaře bránil policista, který na přednášku přišel ze soukromého zájmu. Další lidé z hostů pak útočníka pomáhali zadržet, dodala DPA s odvoláním na policii.

Weizsäcker před smrtí přednášel o játrech

Fritz von Weizsäcker od roku 2005 vedl interní oddělení kliniky Schlosspark v berlínské čtvrti Charlottenburg. Právě zde se úterní incident odehrál, když von Weizsäcker přednášel na téma steatózy (ztučnění) jater. Na akci přišlo asi dvacet lidí. Klinika podobné přednášky pro laickou veřejnost pořádá pravidelně.

Video  Kalousek dostal na Národce pusu. Klause mladšího drsně vypískali, v náručí chránil dceru před davem  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

„Člověk se ptá, v jakém světě to žijeme“

O tom, že obětí byl skutečně syn bývalého prezidenta, na twitteru informoval mimo jiné předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Napsal, že jeho přítel Fritz von Weizsäcker, který byl nadšeným lékařem a skvělým člověkem, byl dnes večer v Berlíně ubodán. „Opět se člověk ptá, v jakém světě to žijeme,“ uvedl Lindner.

Fritz von Weizsäcker byl jedním ze čtyř dětí někdejšího primátora západního Berlína a pozdějšího šestého prezidenta Spokové republiky Německo Richarda von Weizsäckera, který stál v čele státu v letech 1984 až 1994. Bývalý prezident zemřel v roce 2015.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

domecek30 ( 20. listopadu 2019 11:10 )

Vypadá to, že má ty francouzáky natrénované už od Husáka. Asi si to popletla.

domecek30 ( 20. listopadu 2019 11:07 )

Přednáška se konala v místnosti té části nemocnice , kde je psych.oddělení.
Na přednášce bylo asi 20 lidí, týkala se ztučnění jater ( převážně nemoc alkoholiků..)

Schlafenberg ( 20. listopadu 2019 10:28 )

Počkejte, to ještě nic není. A bude hůř pokud dá Alláh

zdenek43 ( 20. listopadu 2019 09:30 )

aa zase davaji informace pokapkach ..... i kdyz utocnika maji ...... a prvni kapicka " Der bewaffnete Unbekannte stürmt auf den Dozenten zu. " - takze je TOOO CIZINEC . . . .

++ no a v Cesku - Strach z migrace přestává fungovat. Češi se jí bojí stejně jako korupce, ukázal evropský průzkum

Migrace se ale Češi obávají zhruba stejně jako korupce. Když měli dotazovaní označit dvě témata, kterých se obávají nejvíce, dostala korupce 25 procent a migrace 24 procent. Podobně i jinde v Evropě témata spojená se stavem ekonomiky či kvalitou života zastínila dříve dominující strach z migrace.

Průzkum provádí ECFR v rámci většího projektu mapování názorů Evropanů před květnovými volbami do Evropského parlamentu.

bizon_pepa ( 20. listopadu 2019 08:05 )

Bylo jasné, ze to tak musí dopadnout. Nějaký psychicky nemocný chudák na klinice hledá pomoc, jde kvůli to u tisíce kilometrů a oni na nej s nemocnejma játrama.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud