Syřan plánoval v Německu obří útok. Návod na sestrojení bomby hledal na internetu

Autor: ČTK - 
19. listopadu 2019
11:22

Německá policie zadržela v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela dnes ráno speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt.

Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem „přípravy teroristického útoku“. Už v srpnu a v září si muž koupil chemikálie, které je možné při přípravě bomby použít, uvedlo také státní zastupitelství.

Podrobnosti k Syřanovu teroristickému plánu prokuratura nesdělila. Jeho cílem ale podle ní bylo „zabít co nejvíce lidí“.

Teprve před týdnem policie ve městě Offenbach u Frankfurtu nad Mohanem zatkla tři údajné příznivce teroristické organizace Islámský stát, které rovněž podezřívá z plánování atentátu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

-xiioma ( 19. listopadu 2019 11:45 )

Jen si je sem nastehuj ty zmetku kalouskovskej a neziskovky vymr...dany!

Jan Brandis ( 19. listopadu 2019 11:38 )

Však vy se dočkáte, zatím jsou to jen takové strkanice a sem tam bodanec. Už se těším až to "budete" zvládat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud