Začal soud s vrahem syna německého exprezidenta. Ničeho nelituje a útok má za poslání

Autor: ČTK, sova - 
26. května 2020
14:25

Obžalovaný z loňské vraždy lékaře Fritze von Weizsäckera (†59), který byl synem německého exprezidenta Richarda von Weizsäckera, svého činu nelituje. V úterý před soudem prohlásil, že vraždu plánoval a že útok na Weizsäckerovu rodinu byl po řadu let jeho životním posláním, napsala agentura DPA. Sedmapadesátiletý obžalovaný, který se zodpovídá i z pokusu o vraždu zasahujícího policisty, do vězení možná vůbec nenastoupí, neboť podle expertů není psychicky zcela v pořádku.

Fritz von Weizsäcker přišel o život loni v listopadu, když ho po jeho lékařské přednášce do krku bodl muž, který ji předtím v publiku sledoval. Vážně také zranil policistu (33) v civilu, který na akci náhodou byl a snažil se útočníka zadržet, což se mu nakonec podařilo.

Za motiv obžalovaný označil trauma z použití herbicidu Agent Orange, který americká armáda masově nasadila během války ve Vietnamu. V jistém článku z roku 1991 se dozvěděl, že Richard von Weizsäcker, který byl v letech 1984 až 1994 německým prezidentem a který v roce 2015 zemřel, v 60. letech působil v koncernu Boehringer Ingelheim.

Soud rozhodne, zda je vrah trestně odpovědný

Tento koncern dodal Spojeným státům část chemikálií k výrobě herbicidu, proto je bývalý prezident z pohledu obžalovaného spoluodpovědný za užití látky.

„Protože jsem se ke spolkovému prezidentovi nedostal, zaměřil jsem se na jeho rodinu,“ řekl obžalovaný.

Soud musí rozhodnout, zda obžalovaný je za své činy trestně odpovědný, neboť podle prokuratury trpí psychickou chorobou.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud