Opice přivázané na řetězu otročí kvůli zboží v regálech. Supermarkety jej vyřazují

Autor: ČTK - 
4. července 2020
10:52

Několik britských obchodních řetězců stáhlo z nabídky kokosový olej a další produkty obsahující kokos. Vedla je k tomu informace, že v některých asijských státech jsou ke sběru kokosových ořechů využíváni cvičení makakové. Každý z nich je schopen denně sklidit až 1000 ořechů, zatímco člověk zhruba 80. Informovalo o tom sdružení na ochranu zvířat PETA, podle nějž se v Thajsku s vycvičenými makaky zachází jako se „stroji na sběr kokosových ořechů“.

Bojkot sortimentu z takto získaných zdrojů vyhlásily obchodní řetězce Waitrose, Ocado, Co-op, Boots i Morrisons. „Zavázali jsme se v rámci naší praxe ochrany zvířat nikdy vědomě neprodávat žádné zboží, k jehož vzniku přispěly opice,“ uvedl ve svém prohlášení řetězec Waitrose. „Řídíme se etickými pravidly a nedovolujeme, aby zdrojem u nás prodávaných produktů byla práce opic,“ uvedli zástupci Co-opu.

Na twitteru se pro zastavení prodeje takového zboží vyslovila v pátek snoubenka britského premiéra Carrie Symondsová, která patří k ochráncům přírody. Později se ještě obrátila na Tesco s výzvou, aby se připojilo také. „Kosové mléko a voda, které se prodávají u nás, nejsou získány díky práci opic; neprodáváme žádné značky, na něž upozornila PETA,“ sdělil k tomu mluvčí řetězce Tesco.

Zástupci PETA tvrdí, že v Thajsku našli osm míst, kde jsou makakové nuceni sbírat kosové ořechy určené na export do celého světa. Samci dokážou denně natrhat až 1000 kusů. Organizace rovněž našla „opičí školy“, kde se zvířata cvičí na sběr ovoce a k pobavení turistů také jezdit na kole nebo hrát košíkovou. „Mnoho z nich bylo odchyceno jako mláďata a je u nich patrné stereotypní chování, jež svědčí o tom, že ta zvířata žijí ve velkém stresu,“ sdělila k těmto zařízením PETA.

Opice jsou podle ní řetězem připoutány k pneumatikám nebo zavřeny do mimořádně malých klecí. Pracovníci organizace viděli, jak se opice přivázaná provazem s křikem snažila utéct nebo jak zavřené zvíře zběsile třáslo klecí. Někteří chovatelé sdělili, že pokud se zvíře majitele pokusí kousnout, vytrhají se mu špičáky.

„Tato zvědavá a velmi inteligentní zvířata přicházejí o svobodu, společníky, psychologickou stimulaci a vše, co dává smysl jejich životu. To vše pro to, aby byla zneužita na sběr kokosu,“ sdělila ředitelka PETA Elisa Allenová, již citoval server BBC.

wp3t ( 4. července 2020 16:04 )

Jenže ani ten nejblbější muslim v Německu nebude placen za práci, ale dávkami. S vyjímkou těch, co už se zaměstnali sami jako členové arabské drogové mafie v každém z německých velkých měst.
Můj názor je, že nucená přítomnost takového počtu muslimů a afričanů v Evropě je oficiálně z důvodu jakým evropský Západ získal své bohatství - tedy kolonialismu a částečné jakoby nápravě toho. Nechápu ovšem proč se mám na jejich živení zdarma podílet já, který nemám a neměl jsem z kolonialismu ani euro.

A druhý, neoficiální důvod je ještě horší. Když budou muslimové a celé jejich rodiny živeny státními dávkami a tyto dávky budou utrácet za kvalitní západní zboží, kdo z toho bude prosperovat? Přece nadnárodní koncerny ovládající veškeré evropské trhy. Evropská Unie nemůže přímo diktovat jednotlivým státům Evropy, aby platily nadnárodním koncernům výpalné, ale takto to jde jednoduše a účinně.

A potom při počtu obyvatel ČR je jasné, proč tady máme všechny shnilé a nekvalitní potraviny a od každého nového mobilu jen jeden vzorek a zbytek je šedá zóna. Příliš malý trh, aby to zajímalo západní nadnárodní společnosti a konkurence Babiše musí být zlikvidována, aby tomu tak bylo i nadále na věčné časy a nikdy jinak.

sheila16 ( 4. července 2020 11:35 )

I ten nejblbější muslim, který s pomocí Aláha vychodil jen základní školní docházku bude v Německu min. 3x lépe placen, než ten nejchytřejší Čech ! Nebuďte naivní, životní úroveň Německa nedosáhnou obyčejní pracující Češi ani za 150 let ! Zato někteří čeští nadlidé se mají už dnes 20x lépe než Němci ! To je holý fakt.

Schlafenberg ( 4. července 2020 11:16 )

Vadí to asi jen kvůli tomu že se ty opice podobají Obamovi

wp3t ( 4. července 2020 11:06 )

Tak hlavně že nikomu nevadí otrocká práce českého dělníka u pásu v německých montovnách na českém území za třetinovou výplatu oproti dávkám muslimského migranta v Německu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud