Kolegové českých vojáků zabili šéfa Al-Káidy. Nebezpečný džihádista se skrýval v Mali

Autor: ČTK - 
6. června 2020
06:56

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdala Malika Drúkdala. Oznámila to v pátek ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

„Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdala Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků,“ uvedla Parlyová na twitteru.

Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Operace Evropské unie v Mali se účastní také čeští vojáci, od 12. června ji půl roku povede český brigádní generál František Ridzák.

Georgenakloneny ( 6. června 2020 15:48 )

Sundat mu ten ručník z hlavy...OHOLIT.. a obléct červený svetr - silně mi připomíná jednoho člena zdejší vlády s přezdívkou HAMÁS.....

sorgedoktor ( 6. června 2020 10:45 )

Poldle mne by to zrovna nemuseli vytrubivat do sveta..Pak nebude bezpeci ani na diskotekach v Parizi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud