Blondýna s roztomilou dcerou mluví nově za Trumpa. „Nikdy vám nebudu lhát,“ slíbila

Autor: ČTK, simao - 
2. května 2020
17:33

Nová mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová (32) na své první tiskové konferenci novinářům slíbila, že jim nebude lhát. Po tiskovce se pak pochlubila svou rozkošnou dcerou Blake.

„Je to opravdu speciální, že se mohu podělit o tento den se svou dcerou Blake,“ uvedla na instagramu Kayleigh McEnanyová, která podotkla, že je jí ctí sloužit americkému lidu a „sdílet skvělou práci prezidenta Donalda Trumpa“.

Při její první tiskovce šlo o událost, kterou americká i zahraniční média bedlivě sledovala, protože její předchůdkyně Stephanie Grishamová, která na postu skončila na počátku dubna, za devět měsíců ve funkci nesvolala jediný brífink s prostorem pro otázky novinářů.

Chce férové informace pro Američany

„Nikdy vám nebudu lhát,“ prohlásila McEnanyová. „Máte mé slovo,“ dodala. Novinářům řekla, že za svou misi považuje přiblížit jim způsob uvažování současného šéfa Bílého domu, „... aby o tomto prezidentovi vznikalo férové a přesné zpravodajství a aby Američané dostávali férové a přesné informace“.

Nová mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová s dcerou BlakeNová mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová s dcerou Blake | Reuters

Agentura AP poznamenala, že informace o první tiskové konferenci prezidentské mluvčí by za minulých vlád nikoho nezaujaly, ale za nynější situace, kdy se Trump považuje za nejlepšího tiskového tajemníka a stratéga, šlo o zajímavou novinku.

Manželka baseballisty v Bílém domě

Že se něco chystá, naznačila čtvrteční odpověď McEnanyové na dotaz, zda brzy také předstoupí k řečnickému pultu. „Nikdy neříkej nikdy,“ odpověděla. O něco později pak Bílý dům oznámil, že v pátek odpoledne (večer 20:00 SELČ) McEnanyová pořádá tiskovou konferenci.

Následně se McEnanyová pochlubila na síti fotkami se svou dcerou, kterou vzala do Bílého domu také. 32letá blondýnka je manželkou amerického profesionálního baseballisty Seana Gilmartina.

Čtvrtá mluvčí ve službách Trumpa

McEnanyová je čtvrtou mluvčí prezidenta Trumpa. Jako první za Trumpa v Bílém domě hovořil Sean Spicer, kterého vystřídala Sarah Sandersová.

Grishamová, kterou média označovala za neviditelnou, příležitostně poskytovala rozhovory prezidentově oblíbené zpravodajské stanici Fox News a místo přímého kontaktu s novináři na půdě Bílého domu upřednostňovala nahrávání debat ve studiích. Nyní působí jako mluvčí americké první dámy Melanie Trumpové, pro niž pracovala už dříve.

Video Kimova ochranka se s tím "nemazala". Trumpova nová mluvčí utrpěla při setkání v demilitarizovaném pásmu pohmožděniny. - Reuters

Trapas s injekcí dezinfekce

McEnanyová před příchodem do Bílého domu působila na pozici tiskové mluvčí ve volebním týmu Trumpa, který se o prezidentský post uchází znovu v listopadových volbách.

Agentura DPA připomíná, že od začátku krize vyvolané koronavirem svolává tiskové konference téměř každodenně sám Trump, někdy trvají i více než dvě hodiny. Podle amerických médií ho jeho poradci před těmito výstupy před novináři odrazovali, protože poškozují jeho image.

To se stalo například minulý týden, když Trump na tiskové konferenci přišel s otázkou, zda by nebylo možné lidem nakaženým koronavirem vstřikovat injekcí dezinfekci.

victor1 ( 4. května 2020 08:10 )

Blondýna je roztomilá,ale ta dcera rozhodně ne!

AVATAR ( 4. května 2020 07:33 )

A to dítě je celej Donald

fesak2 ( 3. května 2020 17:09 )

Taková dekorační slepička.

slafa ( 3. května 2020 15:14 )

Ferove informace jako toto: http­s://y­outu­.be/Pc­OJVKf­PaXY

krapotkin ( 3. května 2020 14:43 )

Naši politici nám taky nikdy nelžou, že ne ? Jen často neříkají pravdu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud