Kim opět testuje zbraně: KLDR odpálila tři rakety, týden po dvou střelách

Autor: ČTK - 
9. března 2020
06:54

Severní Korea v pondělí v rámci dělostřeleckého cvičení odpálila nejméně tři střely. Podle agentury Jonhap o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany. Pchjongjang tak učinil týden poté, co ze svého východního pobřeží odpálil dvě střely krátkého doletu a ukončil tak tříměsíční pauzu v testování raket.

Trojice střel z raketometu velké ráže byla podle jihokorejské armády v pondělí odpálena ze severokorejské základny Sondok. Letěla asi 200 kilometrů východním směrem a dosáhla maximální výšky 50 kilometrů.

Akce se uskutečnila týden od chvíle, kdy komunistický režim odpálil z okolí přístavního města Wonsan dvě střely krátkého doletu. Po 240 kilometrech letu dopadly obě do moře. Testování střel se tehdy odehrálo poprvé od konce loňského listopadu.

Agentura KCNA minulý týden informovala, že severokorejský vůdce Kim Čong-un dohlížel na cvičení dalekonosného dělostřelectva. Podle ní dělostřelci vůdci „hrdě předváděli své dovednosti přesné střelby, kterou při nácviku zlepšovali“.

„Gangsterské sankce a nátlak“

Rezoluce Rady bezpečnosti OSN Severní Koreji zapovídá provádění zkoušek balistických raket, které mohou nést jaderné hlavice.

Severokorejský vůdce v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu. Postěžoval si na „gangsterské sankce a nátlak“ a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, KLDR bude pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede „novou strategickou zbraň“.

Video V KLDR se konaly volby, Kim šel lidem příkladem - Reuters

_zacotomame ( 10. března 2020 08:33 )

Tak to on se Trump před Kimem doslova třese. Já toho kašpara Donalda taky nemám rád, ale to co tady píšete vy dva pitomci je fakt komické. Samozřejmě, kdyby se do případného konfliktu navezli Rusové, je na malér zaděláno, ale napsat, že Kim nahání USA strach je fakt přes čáru. Jen fakt, že by rozšíření sankcí na KLDR odprdli nevinní lidé je brzdou k totálnímu rozložení téhle země. Ono stačí vědomí co se stane, až se tam rozšíří koronavirus. Kim prej odpojil celou zemi od internetu, aby tak zabránil poslednímu možnému kanálu, kterým by koronavirus mohl do země proniknout. Inu virus jako virus. Alespoň v KLDR.

satanas ( 9. března 2020 14:47 )

Spravne Kime,,lumpum je treba nahanet strach! Ne se jich doprosovat!!

horalysa ( 9. března 2020 12:30 )

Kdyby nebylo Kima, USA agresor by se už roztahoval po celém světě, Je dobré, když aspoň z někoho mají tito agresoři strach.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud