Dojemný příběh koalího sirotka: Mámu mu vzaly plameny, útěchu našel v plyšákovi

Autor: Darina Jíchová - 
17. února 2020
12:55

Americký veterinář Paul Ramos vyjel do Austrálie, aby pomohl popáleným zvířatům, která při rozsáhlých požárech trpěla nejvíce. Zemi plameny sužovaly od loňského září a podle expertů si vyžádaly až půl miliardy zvířecích obětí. Ramos na svém instagramu sdílí své zážitky z Austrálie, jeho video o koalím sirotkovi dojalo tisíce lidí, uvedl list Daily Mail.

„Tahle malá koalí holčička při požárech bohužel přišla o svou matku. Lidé a příroda: Jsme propojeni, můžeme a musíme být lepší,“ napsal Ramos na svém instagramu.

Video Koalí sirotek s novou plyšovou mámou - Instagram Paula Ramose

Video malé koalí slečny pochází z veterinářské stanice ve městě Koroit ve státě Victoria, který byl společně se státem Nový Jižní Wales požáry zasažen nejvíce. Oheň se hasičům podařilo díky vydatnému dešti dostat pod kontrolu teprve minulý týden.

Veterinář: Byl to instinkt

Na záběrech je vidět žena, která v náručí chová koalí mládě. Veterinář pak do záběru přidá plyšového koalu, po kterém se mládě okamžitě natáhne a začne se s ním mazlit. Ramos popsal, že na rozdíl od matky se malému koalovi podařilo požáry přežít. „Jde o jasný důkaz instinktu hledání útěchy u rodiče,“ vysvětlil veterinář.

Video Záchrana koaly: Babička hrdinsky vběhla pro zvíře do plamenů - Reuters

ahojky ( 17. února 2020 14:22 )

To je bobánek...roztomilé video, ale taky hodně smutné.

yokky ( 17. února 2020 14:17 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud