Seniorka si stěžovala, že dře bídu s nouzí. Ať prodá svého psa, poradil poslanec

Autor: ČTK - 
4. února 2020
23:15

Pozdvižení mezi Ukrajinci vyvolal poslanec vládnoucí strany Jevhen Brahar, když seniorce, které nestačí peníze na zaplacení základních účtů, poradil, aby prodala svého psa. Pětadvacetiletý zákonodárce se nechtěně stal hvězdou sociálních sítí a terčem kritiky.

Ljubov Koljučová si před několika dny ve vysílání jedné z televizních stanic stěžovala, že se svým starobním důchodem 2000 hřiven (asi 1820 korun) nedokáže vyjít, například zaplatit účty za plyn. Společně s moderátorem televizního pořadu vypočítala, že když je zaplatí, nezbudou jí žádné peníze, a dokonce se dostane do minusu.

Poslanec během programu 66leté ženě poradil, aby prodala svého čtyřnohého kamaráda. „Pokud jde o nějakou ušlechtilou rasu, může ho kdykoli prodat a bez problémů zaplatit,“ doporučil Brahar, který je členem strany Sluha národa prezidenta Volodymyra Zelenského. Koljučová je majitelkou čtrnáctiletého křížence jménem Šarik.

Britská BBC připomíná, že od roku 2014 běžným Ukrajincům ceny za plyn vzrostly desetinásobně a čtyři pětiny seniorů v zemi pobírají důchod méně než 3000 hřiven měsíčně.

Seniorka: Šarika neprodám

Brahar se později za svůj výrok omluvil s tím, že je v politice nováčkem. Tvrdí, že nechtěl nikoho urazit a že jen chtěl upozornit na případy nespravedlnosti, kdy lidé, kteří nepotřebují pomoc od státu, přesto berou podporu a zároveň ukrývají svůj majetek a žijí v přepychu.

Koljučová prohlásila, že Šarika prodat nehodlá, a Braharovi vzkázala, ať „přemýšlí o tom, komu, kde a co říká“. Někteří představitelé Sluhy národa se za výrok stranického kolegy omluvili.

Brahar se stal terčem řady vtipů na sociálních sítích. Na facebooku se třeba objevila fotka bývalého poslance Oleha Ljaška s jeho šesti psy a s popiskem: „Žádné účty nás nevystraší“. Na jiném příspěvku se zase voříšek sedící v autě ujišťuje, zda jeho páníček zaplatil za plyn. „Sakra, řekni něco, podívej se mi do očí,“ naříká pejsek a na závěr se ptá, kam že to jedou.

naidka ( 5. února 2020 10:07 )

Podle titulku jsem to tipovala na známého milovníka psů, poslance a veterináře Bělobrádka.

panda82 ( 5. února 2020 09:20 )

no platy mají neúměrné vymeteným hlavám a k tomu benefit kantýnu, kde se levně napapají, tak co tam matka s dětma, náhrady za každý den a když se podíváte na zasedání tak sněmovna vymetena, za tím kecpultem je obsazeno jen když se jedná o jejich platech

panda82 ( 5. února 2020 09:14 )

Nechtěli by pejskaři, asi máš mislivci v hlavě úroveň poslance,

Jan Brandis ( 5. února 2020 08:51 )

Ukrajina je z půlky rozkradena a z půlky rozprodaná. A odchází z ni snad nejvic lidí. Ale když se zeptáte Ukrajince, tak maj všechno nejlepší. Jo, Ukrajinu čeká velká budoucnost 😂🤣😂

mislivec ( 5. února 2020 08:01 )

Nechtěly by pejskaři přídavky na psa?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud