V Indii upekli 6 kilometrů dlouhý dort: Čokoládový dezert vážil 27 tun

 (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
16. ledna 2020
07:04

Stovky indických cukrářů a šéfkuchařů se ve středu sešly na festivalu ve státě Kérala na jihu Indie s cílem vytvořit nejdelší dort na světě. Jejich vanilkový zákusek měří 6,5 kilometrů, zřejmě tedy více než dvojnásobně překonává dosavadního držitele rekordu, jímž je ovocný dort dlouhý 3,2 kilometrů, vytvořený čínskými pekaři v roce 2018. Délku dezertu však musí ještě potvrdit zástupci Guinessovy knihy rekordů, poznamenává agentura AFP.

Dort vážící 27 tun se rozkládal na tisících stolů, které vycházely z areálu kuchařského festivalu a pokračovaly po přilehlých ulicích města Triššúr. Pracovalo na něm asi 1500 cukrářů a kuchařů s tradičními bílými čepicemi, kteří při výrobě deset centimetrů vysokého i širokého zákusku pokrytého čokoládovým krémem spotřebovali 12 tun cukru a mouky.

Při jejich čtyřhodinovém výkonu je pozoroval početný dav přihlížejících. Podle šéfa asociace pekařů státu Kérala již představitelé Guinessovy knihy rekordů stanovili, že dort měří 6500 metrů, nyní však ještě musí přesnou délku dezertu definitivně potvrdit.

Středeční výkon indických cukrářů měl podle šéfa místní pekařské asociace „ukázat jejich schopnosti celému světu“. „Ujistili jsme se, aby byla hygiena a chuť na nejvyšší úrovni,“ prohlásil.

Schlafenberg ( 16. ledna 2020 12:58 )

A použili vodu z Gangy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud