Premiér chce zhubnout, ale veganství mu „nevoní“: „Je to prostě zločin,“ tvrdí Johnson

Autor: ČTK - 
14. ledna 2020
14:57

Britský premiér Boris Johnson chce v letošním roce zhubnout, veganem se ale kvůli tomu stát nehodlá. Taková dieta vyžaduje podle premiéra přílišné soustředění a znamenalo by to, že by se musel vzdát i sýra. Předseda vlády to přiznal během rozhovoru na televizní stanici BBC, v němž se zabýval širokou škálou témat - mimo jiné současnou situací v Íránu či britským zdravotnictvím.

Přemýšlel jsem o tom, ale vyžaduje to strašně moc soustředění. Smekám před vegany, kteří to zvládnou. Že se zvládnou vyhnout se všem neveganským výrobkům,“ uvedl Johnson.

Narážel tím na populární trend, kdy lidé dodržují určitý typ stravování po dobu jednoho měsíce. Z ledna 2020 se tak na sociálních sítích stal „veganuary“ (ze spojení slov vegan a January - anglického slova pro leden), který pro dietáře znamená dočasný přechod na rostlinnou stravu a zákaz všech živočišných výrobků, včetně těch mléčných.

Když jste vegan, tak nemůžete jíst sýr. A to je prostě zločin proti ... všem milovníkům sýra,“ dodal premiér.

Premiér Johnson, jak pro deník Daily Mail popsali jeho přátelé, také zkoušel veganství. „Zkoušel to potom, co mu Carrie (poz. red. Symondsová, Johnsonova přítelkyně) řekla, že metan, který vypouštějí krávy, když prdí nebo říhají, ničí životní prostředí. Řekla mu také, že mu to prospěje. Boris to ale vydržel jen tři dny, právě proto, že si nedokáže představit život bez sýru,“ sdělil tisku premiérův známý.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

anonym01 ( 14. ledna 2020 15:12 )

ZLOČIN je žrát maso i v týdnu. přiznavam se, a stydim se za to. polepčím se a budu kupovat kostelecky vegetariansky biftek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud