Na letišti v kufru našli muži 200 jedovatých škorpionů. Chtěl ze Srí Lanky

Autor: ČTK, kal - 
14. ledna 2020
07:40

Srílanská policie zadržela na letišti v metropoli Kolombo muže, který se snažil ze země v zavazadle propašovat asi 200 živých jedovatých škorpionů. Podle místních úřadů se zadržený čínský občan zřejmě chystal po příletu zpět do vlasti ze škorpionů dostat jejich jed a ten dále prodat. Celníci mu vyměřili pokutu ve výši 100 000 rupií (asi 12 500 korun), živočichy zabavili a nechali ho odletět domů, napsal zpravodajský server BBC.

Na Srí Lance žije asi 18 druhů těchto pavoukovců, z nichž je pouze jeden smrtelně jedovatý pro člověka. Podle BBC není jasné, zda měl muž v zavazadle právě smrtící druh škorpiona.

Muž pašoval ze Srí Lanky 200 jedovatých škorpionů.Muž pašoval ze Srí Lanky 200 jedovatých škorpionů. | Reprofoto Twitter

Boj proti převážení exotických zvířat a pašování zlata a drog se stal v posledních letech pro srílanské úřady zásadní výzvou. Ačkoliv země zavedla v této oblasti přísné zákony, pokusů o pašování stále přibývá.

Pytláci se zvířaty míří hlavně do Číny

V červnu úřady obvinily několik vysoce postavených místních činitelů z toho, že lovili slůňata a měli v úmyslu je prodávat. Před třemi lety také zničili celníci na Srí Lance 45 kilogramů vzácných ptačích hnízd nalezených u pašeráků, která v Číně a dalších asijských zemích slouží jako hlavní přísada do vyhledávané tradiční polévky.

Dalším z často pašovaných zvířat ze Srí Lanky je luskoun, jehož loví pytláci a jeho šupiny pak vozí do Číny.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud