Australskou „Maddie“ hledá policie i po 50 letech. Za informace nabízí 23 milionů

Autor: tsv - 
12. ledna 2020
14:50

Tříletá Cheryl Grimmerová byla unesena 12. ledna 1970 při rodinném výletu na australském pobřeží poblíž města Wollongong. Holčička si vesele hrála na pláži s nic netušící matkou a třemi bratry, o pár hodin později už bylo nahlášeno zmizení. Policii se malou Cheryl nikdy nepodařilo nalézt, za mrtvou byla prohlášena v roce 2011. K padesátému výročí jejího odloučení od rodiny nabízí australská policie jeden milion dolarů (necelých 23 milionů korun) komukoli, kdo dodá informace vedoucí k obvinění pachatele. To britská policie dál pátrá po holčičce Maddie McCannové - i ona zmizela jako tříletá v roce 2007 na dovolené v Portugalsku.

V předchozích letech se policii přihlásilo s informacemi hned několik lidí. Minulý rok byl za únos obviněn a odsouzen ke smrti muž, jehož identita musí z právních důvodů zůstat skrytá. Klíčový důkaz případu však jeho vinu vyvrátil a muž byl obvinění zproštěn. V roce 2008 předstoupila před policii žena v domnění, že ona sama je ztracenou holčičkou, testy DNA však její tvrzení vyvrátily.

Rodina dívenky stále nese následky traumatu, které její zmizení způsobilo. „Bolest ze ztráty sestry nejde popsat slovy, její únos má na celou naši rodinu doteď ohromný vliv,“ sdělil Cherylin bratr Ricki Nash. „Každý den myslíme na ten ohavný způsob, jakým nám ji vzali. Doufáme, že vypsaná odměna pomůže získat spravedlnost pro mou malou sestřičku,“ hlesl.

Detektiv Daniel Doherty zveřejnil, že v době jejího zmizení předstoupilo několik očitých svědků, kteří únosce s malou Cheryl spatřili. Tam však stopa končí a žádné další významné důkazy k nalezení a usvědčení pachatele nalezeny nebyly. „Uvítáme jakkouli informaci, která by nám ve vyšetřování mohla pomoci. Je tu teď milion důvodů, proč předstoupit.“

To Maddie zmizela v květnu roku 2007, když jí byly teprve tři roky, během dovolené s rodiči a dvěma sourozenci v portugalské Praia da Luz. Dodnes policie nemá sebemenší stopy, které by je mohly zavést k holčičce - ať už živé či mrtvé.

 

liskabystrouska ( 12. ledna 2020 16:36 )

nehlidaji si svoje deti o tom to je jen same vymluvy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud