Výbuch bomby v mešitě: 9 mrtvých, zemřel i policejní důstojník v Pákistánu

Autor: ČTK - 
10. ledna 2020
18:00

Při výbuchu v mešitě v Kvétě, hlavním městě pákistánské provincie Balúčistán, v pátek zemřelo nejméně devět lidí, včetně vysoce postaveného policejního důstojníka. Dalších 11 věřících je zraněno. S odvoláním na policii o tom informovala agentura AP. Útok vyšetřují místní úřady, první spekulace naznačují, že cílem útoku byl zabitý policista.

Exploze otřásla mešitou během pátečních večerních modliteb. Počet obětí se podle policie i zdravotníků může ještě zvýšit - někteří ze zraněných jsou v kritickém stavu. Agentura Reuters v souvislosti s výbuchem informovala o 12 mrtvých.

Balúčistán ležící u hranic s Íránem a Afghánistánem je největší a zároveň nejchudší pákistánskou provincií. Násilí páchané místními separatisty a džihádistickými skupinami se odehrává pravidelně, v oblasti operují jak příslušníci teroristické organizace Islámský stát, tak pákistánské odnože radikálního hnutí Tálibán.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jan Brandis ( 12. ledna 2020 07:36 )

A to mne má dojmout?

hardcorefuture ( 10. ledna 2020 19:09 )

9 ? ... achjo ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud