Za „totální škodu“ přes 50 milionů korun. Lidem z paneláku smrti přiřkli vysoké pojistné

Autor: ČTK - 
25. prosince 2019
18:20

Více než dva miliony eur (51,1 milionu Kč) dostanou od pojišťovny obyvatelé panelového domu ve východoslovenském Prešově, který na začátku prosince poškodila exploze plynu a následný požár. S odvoláním na pojišťovnu Generali o tom dnes informoval server Aktuality.sk. Dvanáctipatrový dům musel být kvůli silnému poškození nakonec celý zbourán.

„Pojistné plnění, které náleží poškozeným po odečtení nároků třetích stran, převedeme na účet Společenství vlastníků bytů Mukačevská 7 v nejbližších dnech,“ řekla serveru mluvčí pojišťovny Generali Katarína Kukurová. Pojišťovna uznala „totální škodu“ a vyplatí nejvyšší možnou částku, na jakou byl dům pojištěn.

U stejné pojišťovny jako společenství vlastníků si svůj soukromý majetek v bytech pojistilo samostatně i několik obyvatel zničeného panelového domu, obyvatelé okolních domů, na kterých výbuch plynu rozbil okna a balkony, a někteří motoristé, kterým auto poškodily trosky.

„Do dnešního dne jsme našim klientům vyplatili už více než 110.000 eur (2,8 milionu Kč) z pojištění majetku,“ uvedl ředitel úseku pojistných událostí Juraj Páleš. Likvidace škod se podle něj uskutečnila ve zrychleném režimu.

Video Výbuch plynu v paneláku v Prešově - Facebook

V pondělí město Prešov na svých stránkách informovalo, že z veřejné sbírky vyplatilo 36 poškozeným prvních 345.250 eur (8,8 milionu Kč). Na transparentní účet přispěli lidé, firmy a další instituce zatím částkou 3,4 milionu eur (téměř 87 milionů Kč).

Výbuch plynu a následný požár z 6. prosince nepřežilo sedm lidí, jeden člověk je stále nezvěstný. Nepodařilo se ho najít ani při bourání budovy, které měla na starosti specializovaná firma z Česka.

Policie při vyšetřování tohoto největšího neštěstí svého druhu v novodobých dějinách Slovenska obvinila z obecného ohrožení tři dělníky, kteří podle ní při stavebních pracích prorazili plynové potrubí u obytného domu.

Video Noční záběry z poničeného paneláku v Prešově - Policie SR

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bninzah@... ( 18. února 2020 12:14 )

Hledám přítele nebo přítelkyni pro virtuální sex zdarma. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://top­.x251­.best

offline ( 25. prosince 2019 19:00 )

51:36 = 1.416 To jsou v Prešově dost levné byty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud