Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Uřezali jim hlavy, ploutve a vyhodili je. Mrtvoly žraloků na pláži šokovaly ochránce

Autor: kso - 
22. prosince 2019
21:07

Na pláži v jihoafrickém Kapském Městě se objevila vyplavená žraločí mláďata. Všechna měla uřezané ploutve, ocasy a hlavy. Vyšetřovatelé ze záchranné stanice Cape of Good Hope byli povoláni prozkoumat tuto strašlivou scénu minulý týden.

 

Wayne Dyason, mluvčí policie Kapského Města, jihoafrické televizní stanici eNCA řekl, že vyšetřovatelé Cape of Good Hope SCPA na místo dorazili kolem deváté hodiny ranní. Dodal, že ještě není jisté, jak se zvířata na pláži objevila, a že probíhá vyšetřování. Rybáři podle jeho slov mohli žraloky vylovit legálně a pouze se zbavit částí, které nepotřebovali.

„Je to těžké posoudit, tento druh se může legálně lovit,“ řekl na otázku, zda mohli být za lovem pytláci. „Je možné, že dotyčný žraloky lovil kvůli ploutvím a poté, když nepotřeboval zbytky těl, je nelegálně vyhodil,“ pověděl stanici. „Nebo by to mohl být nelegální výlov, prostě nevíme.“

Na sociální síti Twitter sdílel obrázek žraločích těl aktivista Yusuf Abramjee, což vyvolalo vlnu bouřlivých reakcí. „Čínští rybáři z jihoafrického pobřeží ničí populaci ryb a žraloků a vláda vůbec nic nedělá,“ vyjádřil se jeden z uživatelů.

Další se v situaci obrátil na švédskou aktivistku Gretu Thunbergovou se slovy: „Greto, prosím, promluv si s Číňany. Ničí jihoafrické pobřežní vody.“ Mnoho uživatelů obviňovalo Čínu a stěžovali si na to, že toto jednání čínská vláda povoluje.

„Žraločí ploutve jsou oblíbeným terčem pytláků, protože se na černém trhu prodávají za vysoké ceny. Někde jsou žraločí ploutve považovány za delikatesu,“ řekl zástupce záchranné stanice. „Okolnosti této události se vyšetřují,“ dodal.

eatdile ( 23. prosince 2019 02:16 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Zobrazit celou diskusi