Psí hrdina zachránil páníčka. Útočník mu zarazil nůž do hlavy

Autor: ital - 
10. 2. 2019
06:07

V hlavním městě Jihoafrické republiky se stal terčem ozbrojeného útoku Gino Wensel (40), který právě cvičil svého německého ovčáka jménem Duke. Neznámý muž jej napadl se steakovým nožem v ruce. Věrný čtyřnohý přítel však ani na vteřinu nezaváhal a násilníkovi se postavil do cesty. Ten mu však plnou silou zarazil bodnou zbraň do lebky. Ani poté však nepřestal Duke svého páníčka bránit. Když muž utekl, pes zkolaboval.

Nezaměstnaný Gino Wensel (40) byl venčit svého německého ovčáka Duka poblíž Kapského města. Náhle si všiml, jak se k němu blíží neznámý muž se steakovým nožem v ruce. Odvážný Duke vycenil své tesáky a začal na útočníka vrčet. Ten mu ovšem zasadil zbraní takovou ránu do hlavy, že mu nůž zůstal trčet z lebky. Ani poté se však psí hrdina nevzdal a nakonec násilníka zahnal. Následně však zkolaboval.

Gino si myslel, že jeho věrný přítel je mrtvý, pak si ale všiml, že stále dýchá, a zavolal svému kamarádovi, s kterým Duka převezli na charitativní veterinární kliniku v Kapském městě. „Ten chlap chtěl mého psa zabít. Všude se tu potuluje spousta gangsterů a špatných lidí. Nevím, jestli mě chtěl okrást nebo napadnout. Zcela jistě ale vím, že Duke nikdy nikomu nedovolí, aby mi ublížil,“ pověděl Gino Wensel.

Mluvčí kliniky Allan Perrins oznámil: „Duke utrpěl velmi silný úder a není pochyb, že jej útočník chtěl zabít. Byl velice blízko smrti. Opakovaně upadal do bezvědomí. Museli jsme mu podat sedativa na utlumení bolesti. Provedli jsme RTG, abychom zjistili, jestli čepel nezasáhla mozek.“

Snímek naštěstí ukázal, že přestože byla špička nože 7 cm hluboko, po nárazu do lebky se ohnula a mířila k pravému oku. Mozek minula pouze o pár milimetrů. „Dr. Zheneta Stoynová neprodleně čepel bezpečně vyoperovala a hlubokou ránu zašila. Duke se ze zranění zázrakem vzpamatoval přes noc a druhý den se setkal s páníčkem,“ doplnil Perrins.

„Gino je nezaměstnaný a nedostatečně finančně zabezpečený, proto jsme po něm nechtěli zaplatit. I když nemá mnoho peněz, všechny své úspory investuje na Duka. Mají mezi sebou opravdu silné pouto,“ dodal mluvčí kliniky, která funguje jenom díky dobrovolným příspěvkům místních obyvatel.

Pozor!!! Galerie obsahuje násilné obrázky

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

corel ( 10. února 2019 15:02 )

prasatkopepicek ( 10. února 2019 14:23 )

Asi nejaky gurman kdyz chodi se steakovym nozem. Jeste ze do nej nezapich i vidlicku.

PPP150W ( 10. února 2019 12:39 )

Mám rovněž fenu Německého ovčáka. Na rozdíl od vás ale vychovanou. Kdyby mi v lese zastoupil cestu cizí pes bez koše a vrčel a štěkal ma mně, dopadl by nejspíš jako ten v článku. Vychovaný pes má jít u pánovy nohy a nikoho si nevšímat, dokud pán nedá povel. Výjimkou snad může být nenadálé napadení pána. Z toho článku opravdu spíš vyplývá, že primárním agresorem byl pes. O úmyslu psem napadeného napadeného člověka lze pouze spekulovat.

corel ( 10. února 2019 12:31 )

Víte co by za takového psa dalo těch tolika ženských, co někdo přepadl, znásilnil a zabil a ženský skončily někde zahrabaný v křoví a domu už nedošly. Kdyby měly u sebe takového psa, každá by domu došla v pořádku a všichni úchylní sexuální sadisti a pedofilové by ostrouhali.

corel ( 10. února 2019 12:23 )

Co to meleš!!! Ten pes vycítil, že chlap chce pánovi ublížit a proto ho vrčením předem varoval, jenže chlap psa bodl. Pes pána bránil a zahnal útočníka, lepší prostředek na obranu, než dobrý pes si nedovedu představit. Mám doma německého ovčáka a vůbec se nebojím chodit večer lesem, jakmile se objeví někdo podezřelý, kdo by mi mohl ublížil, pes ho zastaví a vyštěkává, dokud neodejdeme pryč. Pes dokáže vycítit zlého člověka, co se chystá ublížit. Myslím, že by za mne položil i život, německý ovčák je úplně nej plemeno, jsou úžasně inteligentní a hlídají o sto šest a hlavně jsou oddaní svému pánovi až do roztrhání těla...to nevíte?

Zobrazit celou diskusi
Další videa