Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Unikly údaje 267 milionů uživatelů facebooku! Dostaly se do rukou hackerů

Facebook
Facebook  (Autor: Facebook)
21. prosince 2019
08:35

Americká internetová společnost Facebook vyšetřuje zprávy o tom, že se na internetu objevila volně dostupná databáze obsahující údaje o více než 267 milionech uživatelů její sociální sítě. Informuje o tom list Financial Times.

Podle zprávy technologického webu Comparitech byla databáze obsahující například jména a telefonní čísla uživatelů tento měsíc po určitou dobu dostupná na fóru využívaném počítačovými hackery.

Comparitech uvedl, že tyto údaje, které patří převážně uživatelům ze Spojených států, by mohly být zneužity k šíření spamových SMS zpráv a k takzvaným phishingovým útokům.

Facebook oznámil, že tuto záležitost zkoumá. Podle firmy jde pravděpodobně o údaje získané ještě před změnami, které v posledních letech učinila, aby zajistila lepších ochranu dat uživatelů, napsal list Financial Times na svých internetových stránkách.

frantacizek ( 21. prosince 2019 12:00 )

to je stále nějaká aféra s únikem okolo toho facebooku

frantacizek ( 21. prosince 2019 11:58 )

nevím, za co dostal ten Zuckerberg ten doktorát na Harvardu, když se mu tam v tom Palo Altu dostane do toho systému i 9letý gamer. Odvádět takovou práci zedník, v jednom momentu popadá celý Manhattan. ještěže už mě touha být součástí soc. sítí nadobro opustila

filsaxin ( 21. prosince 2019 10:31 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

al.bunda ( 21. prosince 2019 09:54 )

Co na to říct?.... Dobře jim tak

Zobrazit celou diskusi
Další videa