Milovník psů pro mazlíčky zbudoval „klacíkovou“ knihovnu. Aportovat teď může každý

Autor: Darina Jíchová - 
19. prosince 2019
20:25

Andrew Taylor z Nového Zélandu přišel s unikátním projektem, uprostřed městského parku zbudoval „speciální“ knihovnu. Průkaz na knížky ke členství není třeba, vypůjčené předměty je ale třeba vracet. Taylor vytvořil místo, kde si majitelé psů mohou vypůjčit klacíky na aportování, kterých je podle Taylora v Canterbury nedostatek. K počinu ho podle dcery inspiroval jeho vlastní pes Bella, aportovat do sytosti tak můžou všichni psi ve městě, uvedl deník The Guardian.

Taylor komentoval, že je to pro něj i způsob, jak recyklovat proutky a větvě, které mu doma zbývají po roubování. Shromáždil jich stovky a všechny je pro čtyřnohé miláčky upravil, aby se o ně neporanili. „Pak jsem udělal ze dřeva krabici, kam jsem je dal. Vyryl jsem na ni Klacíková knihovna a pod to jsem přidal výzvu: Prosím, vracejte je,“ sdělil novinářům.

Jeho nápad přijali všichni místní pejskaři s nadšením, největší radost z něj ale mají psi. Někteří lidé dokonce do parku chodí s kočkami a zkouší je naučit aportovat. „Táta při úpravě stromů narazil na spoustu suchých větví a odřezal je. Dobré klacky na aportování jsou tady nedostatkové zboží, tak je začal sbírat. V rámci městského parku se měl otvírat park pro psy, tak jsme přišli s nápadem na knihovnu,“ popsala tisku Taylorova dcera Tayla Reeceová.

Do knihovny se věci vrací

„Když pak otevřeli, šli jsme tam s Bellou, ani tam nikde klacíky neměli. Druhý den byla knihovna hotová. Říkáme tomu knihovna, protože to evokuje myšlenku, že to, co si půjčíte, zase vrátíte,“ vysvětlila Reeceová. „Ujalo se to, pravidelně se tam vrací desítky psů,“ pochlubila se.

Knihovna je skutečně populární, podle všeho má okolo 50 čtyřnohých „čtenářů“. „Je neuvěřitelné, že na něco tak jednoduchého někdo nepřišel už dřív,“ zakončila Reeceová.

kwagadex ( 20. prosince 2019 01:20 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud