Na opravu neměli peníze. Vysloužilou ponorku potopili na Krymu i s jejím dokem

Autor: ČTK - 
15. prosince 2019
22:35

V krymském přístavu Sevastopol se v noci na dnešek potopila velká dieselová ponorka i s plovoucím dokem, v němž byla umístěna. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na sdělení ruské Černomořské flotily. Plavidlo, údajně vysloužilé, mělo projít generální opravou, která byla ale pro nedostatek financí odvolána.

Ponorka B-380 byla spuštěna na vodu v roce 1982 a počátkem 90. let měla být v Sevastopolu opravena. Práce ale nezačaly a plavidlo rychle chátralo. Před třemi lety vypsalo ruské ministerstvo obrany soutěž na jeho likvidaci. Jak tendr dopadl, není známo.

Ponorka dlouhá 90 metrů se podle TASS po potopení částečně znovu vynořila, pod vodou je ale celý plovoucí dok starý 80 let. Ke zranění osob při incidentu údajně nedošlo. Velení ruské Černomořské flotily dnes vydalo prohlášení, podle něhož se „pracuje na technické přípravě odtažení ponorky k místu likvidace“.

Loni se v Rusku potopil plovoucí dok, na kterém probíhaly opravy jediné ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov. Minulý týden při opravě této lodi vypukl požár, při němž dva lidé zahynuli a 12 jich bylo zraněno.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Avenger2008 ( 16. prosince 2019 04:51 )

Slovanští mongolové se opět předvedli.....

tomik007 ( 16. prosince 2019 01:40 )

V rusku je vsechno pohaneny vodkou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud