„Podlost Johnsona i nepřátelství miliardářů.“ Corbyn lituje prohry, zestátňování hájí

Autor: ČTK - 
15. prosince 2019
10:05

Vůdce labouristů Jeremy Corbyn je hlavním poraženým britských voleb. Oznámil, že přebírá osobní odpovědnost za tvrdou porážku své strany, okamžitě odstoupit ale odmítl.

„Utrpěli jsme těžkou porážku a jsem za ni odpovědný,“ napsal Corbyn v prvním přímém přiznání odpovědnosti za výsledek voleb. Uvedl to v článku pro nedělník The Observer, kde označil výsledek hlasování za „zoufalé zklamání“. V mnoha ohledech ale podle něj labouristé „argumentačně“ vyhráli.

Politiku své strany ale obhajoval. Za porážku podle něj může politický systém labilní od finanční krize roku 2008, výsledek prý ovlivnila i média a podlost konzervativního premiéra Borise Johnsona.

Video  Johnson mezi ovcemi, voliči, studenty či mechaniky v depu formule: Britský premiér pak triumfoval v předčasných volbách  - Reuters

„Jsem hrdý, že v otázce úsporných opatření, síly korporací, nerovnosti a naléhavosti (ochrany) klimatu jsme argumentačně vyhráli a přepsali jsme terén politické debaty,“ napsal šéf labouristů. Kdyby navíc poměry neovládal brexit, labouristé by vyhráli a on by se stal premiérem, věří politik.

Politika strany je nepochybně oblíbená, ať jde o zestátňování, výstavbu bytů nebo zvyšování platů, uvedl Corbyn.

Kampaň konzervativců, založená na ústřední myšlence prosadit brexit, byla podle Corbyna nečestná a podvodná. Vina leží i na médiích, která stranu pod jeho vedením kritizovala. Strana musí udělat víc, aby „čelila nepřátelství živenému miliardářskými vlastníky,“ uvedl šéf labouristů.

Video  Johnsonův rival Corbyn: Prosazoval zestátňování či vyšší platy, labouristy k vítězství nedovedl.  - Reuters

Corbyn po volebním krachu, nevídaném od 30. let minulého století, odmítl okamžitě odstoupit s tím, že vyčká na zvolení svého následovníka. Stranu prý v žádných dalších parlamentních volbách nepovede, prozatím chce ale ve vedení zůstat. Jeho stanovisko mnozí ve straně kritizují a tvrdí, že právě jeho osoba byla důležitým faktorem volební porážky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jan Brandis ( 17. prosince 2019 10:28 )

Dostali na frak, on to ví ale neodstoupí 😂. Nechápu proč je tam komentář toho "zámeckého" b u z e r a n t a Stropnického.

anonym01 ( 15. prosince 2019 15:09 )

BABIŠUV LUP ZESTATNIT!

anonym01 ( 15. prosince 2019 15:07 )

corbyn je rudy stejne jako STALIN. TOTALITAR.

Templ ( 15. prosince 2019 11:25 )

Corbyn je staré Židobolševické prase stejně jako anonym01

jarda304 ( 15. prosince 2019 10:45 )

Babise chtějí mistni neobolsevici z ods/top/pirátů taky zestátnit

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud