Přijměte 10 dětí džihádistů, nařídil soud úřadům v Belgii. Je jim 7 měsíců až 7 let

Autor: ČTK, sova - 
12. prosince 2019
16:38

Soud v Bruselu nařídil belgické vládě, aby pomohla dostat se do Belgie deseti dětem, jež se narodily v Sýrii příslušníkům teroristické organizace Islámský stát (ISIS) s belgickým občanstvím. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Soud uvedl, že děti ve věku od sedmi měsíců do sedmi let musí být do Belgie dovezeny v příštích šesti týdnech. Nyní pobývají v uprchlickém táboře Al-Húl na severovýchodě Sýrie.

Pokud vláda těmto dětem neposkytne konzulární pomoc a nevystaví jim potřebné doklady, čeká ji podle soudu pokuta ve výši 5000 eur (asi 127 600 korun) denně za každé dítě. Vláda se proti tomu může odvolat.

Belgický ministr spravedlnosti Koen Geens ve veřejnoprávním rozhlase řekl, že vláda je ochotná dětem do země pomoci za podmínky, že to nebude muset udělat i v případě jejich matek. Minulý měsíc soud uložil vládě, aby během 75 dnů přijala zpět ženu, jejíž manžel bojoval v řadách IS, a její dvě děti.

Nizozemsko se postavilo proti

V Nizozemsku odvolací soud v listopadu rozhodl, že tamní vláda nemusí aktivně pomáhat návratu desítek dětí, jejichž matky odešly do Sýrie a přidaly se k IS. Jde o 58 dětí s nizozemským občanstvím, všechny jsou mladší 12 let. Změnil tak verdikt soudu nižší instance, který nařídil, že matky Nizozemsko přijmout nemusí, v případě jejich potomků ale musí stát pro repatriaci učinit vše, co je v jeho silách. Proti tomu se nizozemská vláda odvolala.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dobryclovek ( 12. prosince 2019 19:08 )

nestačí političtí zločinci EU ještě soudci se zučastnují podporování budoucích vrahu,­tero­ristu!­!hru­za a děs se žene evropou!!!

tomik007 ( 12. prosince 2019 19:07 )

SPOLEHLIVEJSI nez sebevrazedny vesty

iFender ( 12. prosince 2019 18:05 )

Sebedestrukce jinak se to neda nazvat.Jeste 2 generace a muslimove vykopou vsechny i s jejich kralem a to budou mit stesti,ze jen vykopou.

rentierskej ( 12. prosince 2019 17:04 )

a proč by si v belgii měli VYCHOVÁVAT VLASTNÍ VRAHY?!
ano, sedmiměsíční děcko není nebezpečné. ALE: i toto jednou vysroste a ZAČNE HLEDAT, ODKUD POCHÁZÍ A KAM PATŘÍ... a potom už je jen malý krok k tomu, aby v důsledku deprivace, (že bylo VYKOŘENĚNO Z VLASTNÍHO PROSTŘEDÍ...), VŠECHNY POSTŘÍLELO.
IDOTOSKÉ nařízení soudů je třeba ignorovat a bojkotovat; stejně jako IDIOTSKÁ nařízení celé evropské UHNIJE!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud