Sobota 16. leden 2021
Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav
Oblačno, sněžení -3°C

Podezřelý balíček vyklidil plné kino. Z „nakažlivé látky“ se vyklubala moč

Autor: Darina Jíchová - 
2. prosince 2019
22:06

Provoz kina v americkém městě North Bend ve státu Washington přerušil podezřelý balíček. „Vysoce nakažlivá lidská látka“ stálo na obalu zásilky, což mezi zaměstnanci kina vzbudilo značnou paniku. Na místo se sjelo několik hasičských jednotek, včetně specialistů v ochranných oblecích. Celá oblast byla uzavřena, po hodině testování se zjistilo, že v balíčku je moč, uvedla stanice BBC.

Balíček s lidskou močí byl původně určený pro nemocnici v Tacomě vzdálené přes 80 kilometrů od kina. Zásilku objevili zaměstnanci v pátek večer a okamžitě zavolali záchranáře. Manažer kina Skyler Possert skončil v nemocnici, byl to právě on, kdo zásilku otevřel. Podle místní stanice KOMO byl hospitalizován preventivně.

„V nemocnici mi řekli, že podle nápisu na balíčku to mohlo být všechno od vzorku moči po nebezpečný bioodpad,“ sdělil novinářům Possert. Objasnil rovněž, že kino nebylo uzavřeno, ale jen monitorováno, k celkové evakuaci nedošlo. „Balíček byl venku, dovnitř se nedostal. Hasiči o evakuaci mluvili, ale nakonec rozhodli jinak,“ vysvětlil manažer. „Jediná nepříjemnost pro naše diváky byla, že museli odejít zadním vchodem.“

Hasiči: Byla to nešťastná náhoda

Specialisté obsah balíčku analyzovali a určili, že jde o „normální lidskou moč“, které se nato podle BBC „ochotně zbavili“. „Všechno je v pořádku, v sobotu jedeme podle klasické otevírací doby. Jsme připraveni na promítání druhého dílu Ledového království,“ oznámilo kino v sobotu odpoledne.

„Byla to nešťastná náhoda, šlo o chybné dodání,“ uvedl mluvčí hasičů Steve Johnson. „Postupovali jsme podle předpisů a dodrželi všechna bezpečnostní opatření. Jednali jsme podle našeho nejlepšího úsudku,“ doplnil Johnson.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud