Čtivý balíček z Knihozemě potěší na Den dětí víc, než dopis z Bradavic

Autor: Ivan D. Hladík - 
28. 5. 2019
08:30

Brouzdáte na diskusních fórech, dotazujete se na sociálních sítích, nahlížíte do dětských knihoven u svých přátel a inspirace nepřichází? Už se netrapte, ty nejlepší dětské knížky vám doručí z Knihozemě.

Už je to zase tady. Konec školního roku a Den dětí se blíží, brzy bude čas odměňovat malé, menší i větší školáky. A co je lepší (a užitečnější) dárek, než dobrá kniha? Jedině snad, když není jedna, ale rovnou dvanáct! Přesně to nabízí projekt Zásilka z Knihozemě, kterou pro malé čtenáře nachystal zaručený dodavatel nezapomenutelných dětských příběhů, Albatros.

Dvanáctero nejlepších dětských knih z vydavatelství Albatros Media nabízí i květnová Zásilka z Knihozemě.Dvanáctero nejlepších dětských knih z vydavatelství Albatros Media nabízí i květnová Zásilka z Knihozemě. | Albatros Media

„Ročně vyjde v České republice kolem dvou tisíc nových dětských knih. Z našich výzkumů víme, že většina rodičů se v jejich nabídce neorientuje a při výběru knihy pro své děti často tápou a volí dílo, které znají ze svého dětství,“ vysvětlila Blesku pozadí celé akce Kateřina Obadalová (41), vedoucí marketingového oddělení nakladatelského domu Albatros Media.

„Se Zásilkou z Knihozemě se dětem dostanou do rukou zajímavé knihy současných autorů s výjimečnou grafikou úpravou, která do velké míry rozhoduje o zaujetí malých čtenářů i jejich rodičů,“ uvedla Obadalová. Aby ne, jednou z žhavých nabídek letošního výběru je třeba Malý princ v novém hávu. Knihu, která v českém překladu vyšla poprvé před 60 lety v roce 1959, doprovázejí nadpozemské fotoilustrace Elišky Podzimkové (27): „Od začátku jsem věděla, že bych chtěla fotky k ilustracím fotit na Islandu. Ten příběh je čistý, melancholický a tajemný, stejně jako ten severský drsný ostrov plný mýtů,“ prozradila ilustrátorka. „Měla jsem z toho obrovský respekt, ale zároveň jsem se strašně těšila, co vznikne,“ přiznala.

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry) - Když opuštěný letec potká v africké poušti malého prince, netuší, co všechno mu setkání přinese. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem...Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry) - Když opuštěný letec potká v africké poušti malého prince, netuší, co všechno mu setkání přinese. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem... | Albatros Media

Jednou z maminek, které už pro své ratolesti zásilku z Knihozemě obdržely, je i herečka Jana Bernášková (38). Přestože poměrně často hraje mrchy, ve skutečnosti má tahle drobná kráska srdce na dlani a také hlavu v knihách. Občas je křtí a častěji čte. „Děti, které si čtou, nikdy nemůžou být hloupé, a dětem, kterým je čteno, se cítí milovaně,“ řekla Blesku, proč má z projektu sama radost.

Jednou z maminek, které už pro své ratolesti zásilku z Knihozemě obdržely, je i herečka Jana Bernášková (38).Jednou z maminek, které už pro své ratolesti zásilku z Knihozemě obdržely, je i herečka Jana Bernášková (38). | David Kundrát

„Mobil nebo tablet je zábavnější, ale jen na okamžik. Knížky u dětí a nejen u nich rozvíjejí fantazii, kreativu, kritické myšlení a empatii,“ věří herečka. „Od toho, abychom to dětem dopřáli, jsme my dospělí. Umožnit jim prožít ten čas s knížkou, než povyrostou a čtou si samy. Je důležité umět vybrat takové, které je zaujmou. Jde o tu jejich vnitřní radost,“ dodala Bernášková.

Moře potkalo oblohu (Eric Fan, Terry Fan) - Jonáš žije u moře a pokaždé, když z okna domu pohlédne na jeho hladinu, vzpomene si na příběhy, které mu vyprávěl dědeček. Na magické příběhy o místě, kde se moře potkává s oblohou...Moře potkalo oblohu (Eric Fan, Terry Fan) - Jonáš žije u moře a pokaždé, když z okna domu pohlédne na jeho hladinu, vzpomene si na příběhy, které mu vyprávěl dědeček. Na magické příběhy o místě, kde se moře potkává s oblohou... | Albatros Media

Vaši uličníci tak mohou právě nyní usínat třeba na snové plavbě do hlubin srdce v knize Moře potkalo oblohu s fantastickými ilustracemi. Zjistit vše o titěrných stvořeních kolem nás v knize Skřítci. Ve „fascinujícím velkoformátovém atlasu zvířat, která obývala naši planetu“ s názvem Atlas vyhubených živočichů pak odhalit tu část přírody, která zůstává už jen na stránkách knih. Mohou také poznat nečekané přátelství a vyprávění v příběhu Myšák jménem Julian nebo záhady, kouzla a tajemství prokletého hotelu v 1. dílu napínavé trilogie Hotel Winterhouse. A to jsou jen některé z celkem dvanácti knih aktuální sbírky v zásilce z Knihozemě. Nechte ji zamířit i k vám.

Hodnocení: 100 %

Různí autoři

Zásilka z Knihozemě – květnový výběr dvanácti nejkrásnějších knih pro děti do 12 let

Vydavatel: Albatros Media

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa