V kamionu smrti se udusili. Těla 39 migrantů se vrátila do Vietmanu

Autor: ČTK - 
30. listopadu 2019
17:10

Do Vietnamu dnes byla dopravena těla zbývajících 23 obětí, které v říjnu zahynuly v přepravním kontejneru na jihovýchodě Anglie. Při neštěstí celkem přišlo o život 39 lidí; všichni byli z Vietnamu a prvních 16 těl bylo do vlasti převezeno ve středu. S odkazem na vietnamskou tiskovou agenturu o tom informovala agentura AP.

Sedm uren a 16 rakví dnes dorazilo z Londýna na letiště v Hanoji. Tam byly pozůstatky rozděleny do sanitních vozů, jež zamířily do rodných měst obětí. Ty se nacházejí v několika provinciích severního a středního Vietnamu.

Těla nalezla policie 23. října ve městě Grays východně od Londýna. Oběti byly ve věku 15 až 44 let. Ačkoli se podle policie nepodařilo oficiálně prokázat příčinu úmrtí, vše podle AP ukazuje na udušení.

Osm žen a 31 mužů zřejmě zaplatilo převaděčům, aby je tajně dostali do Anglie. Policie v souvislosti s případem zatkla několik osob v Británii i ve Vietnamu. Řidič kamionu, v němž byla těla nalezena, se v pondělí přiznal k účasti na pašování lidí.

Oběti pocházely z chudých vesnic, které stály stranou současného hospodářského rozvoje Vietnamu. Mnoho obyvatel venkova proto podniká nebezpečné a dlouhé cesty na Západ, kde hledají lepší životní podmínky.

Zobrazit celou diskusi