Řidič kamionu smrti se přiznal k pašování lidí. Za 39 mrtvých se zatýkalo i ve Vietnamu

Aktualizováno -
25. listopadu 2019
18:00
Autor: ČTK - 
25. listopadu 2019
15:42

Řidič kamionu, v němž bylo v Británii na konci října nalezeno 39 těl vietnamských migrantů, se dnes přiznal k účasti na pašování lidí. Informovala o tom agentura Reuters. Na jeho možnou spoluodpovědnost za zabití Vietnamců, z čehož je rovněž obviněn, se zatím řidiče Maurice Robinsona ze Severního Irska soud neptal.

Termín procesu dosud stanoven nebyl. Pětadvacetiletý Robinson před soud opět předstoupí 13. prosince. Dnešního zasedání se řidič účastnil přes videomost z vazební věznice. Obviněn je ze zabití a podílu na pašování lidí ve 39 případech.

Kamion s mrtvými Vietnamci byl objeven 23. října ve městě Grays poblíž Londýna. Chladírenský kontejner s těly se do Británie dostal na trajektu z belgického přístavu Zeebrugge. Mezi oběťmi byli také dva patnáctiletí chlapci.

V souvislosti s tragickým případem zadržela v pátek policie dalšího muže ze Severního Irska, který byl z podílu na pašování lidí do Británie a na nezákonné migraci obviněn v neděli. Také tento muž, 23letý Christopher Kennedy, dnes stanul před soudem a i jeho případ byl odročen na 13. prosince.

V Irsku pak čeká na vydání do Británie 22letý Eamonn Harrison, který podle britských úřadů řídil kamion cestou do přístavu. Dalších 11 lidí bylo zatčeno také ve Vietnamu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud