Holding nejbohatšího Evropana kupuje luxusní klenotnictví Tiffany. Za 375 miliard

Autor: ČTK - 
25. listopadu 2019
14:39

V jejím čele stojí nejbohatší Evropan Bernard Arnault. Skupina LVMH (což je zkratka pro Moët Hennessy Louis Vuitton SA, vzniklá z fúze dvou legendárních značek) se definitivně dohodla s americkým klenotnictvím Tiffany & Co. na jeho převzetí za 16,2 miliardy USD (374,2 miliardy Kč).

LVMH vlastní 75 luxusních značek, mimo jiné třeba Bulgari a Tag Heuer. Největší část podnikání firmy tvoří móda a doplňky. Dohoda ohledně klenotnictví Tiffany je dosud největší akvizicí LVMH a má posílit zatím nejmenší část podnikání této na luxus orientované skupiny, tedy klenotnictví a hodinářství.

S nezávaznou nabídku na Tiffany přišla LVMH koncem října, kdy za jednu akcii nabídla 120 dolarů v hotovosti. Luxusnímu klenotnictví se však zdála nabídka nízká. Firmy se nakonec dohodly na ceně 135 dolarů na akcii v hotovosti.

Legendární snídaně u Tiffanyho

Dohodu schválily správní rady obou společností, souhlasit s ní musí ještě regulátoři a akcionáři Tiffany. Transakce by měla být dokončena v polovině příštího roku, uvedly agentury AP a Reuters. Hlavou holdingu, který vlastní LVMH, je francouzský boháč Bernard Arnault. Je považovaný za nejbohatšího Evropana.

Značka Tiffany byla založena v roce 1837 v New Yorku a je známá krabičkami v barvě vajec drozda stěhovavého či diamantovými prsteny. Patří mezi nejznámější jména v sektoru, proslavil ji také Truman Capote novelou Snídaně u Tiffanyho i stejnojmenný film s Audrey Hepburnovou.

V posledních letech se ale firmě, která ve světě zaměstnává okolo 14.000 lidí, příliš nedaří získat přízeň mladších zákazníků.

Obchod v Pařížské

Musí se také vypořádat se změnou chování čínských zákazníků, kteří se stahují ze Spojených států a utrácejí více doma. Po celém světě má přes 300 obchodů, v České republice otevřela obchod v roce 2012 v pražské Pařížské ulici.

V odvětví luxusního zboží jsou šperky jednou z oblastí s nejlepším výkonem. Podle výzkumné společnosti Bain & Co. by globální trh se šperky měl letos vzrůst o sedm procent na 20 miliard USD.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

6alexandru...@... ( 18. února 2020 13:09 )

Hledáte dívku na jednu noc ve vašem městě? Zdarma horký sex! pojďte a připojte se http­://top­girls­.x251­.best

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud