Sýrie zneškodnila izraelské rakety nad Damaškem. Izrael si to nenechal líbit

Syrská protiraketová obrana sestřelila izraelské rakety nad Damaškem (archivní foto)
Autor: ČTK - 
20. listopadu 2019
05:50

Syrská protiraketová obrana ve středu sestřelila izraelské rakety nad Damaškem. S odvoláním na zdroj v syrské armádě o tom informovala syrská státní agentura SANA. Izraelská armáda později podle agentury Reuters oznámila, že ve středu v odvetném útoku zasáhla v Sýrii desítky íránských a syrských cílů.

Izraelské střely byly podle agentury SANA odpáleny z izraelských letounů nad Golánskými výšinami a Mardžajúnem, většinu z nich ale syrský systém protiraketové obrany podle syrských médií sestřelil.

Později izraelská armáda uvedla, že zasáhla cíle v Sýrii. „V reakci na rakety odpálené íránskými silami ze syrského území na Izrael večer, bojové letouny izraelské armády zasáhly vojenské cíle íránských jednotek Al-Kuds a syrských ozbrojených sil, včetně raket země-vzduch, vojenských základen, a skladišť se zbraněmi,“ uvedla izraelská armáda v prohlášení.

Od začátku syrského konfliktu v roce 2011 vedl Izrael několik útoků v Sýrii proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada a proti jeho spojencům, Íránu a libanonskému Hizballáhu.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se během let zapojením různých regionálních a zahraničních sil zkomplikovala. Násilí si vyžádalo již nejméně 400 tisíc obětí a přes 11 milionů obyvatel, tedy polovina předválečné populace, muselo opustit své domovy. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do ciziny. Do bojů se na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015 Rusko, což do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch režimu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Oxana Pavelkova ( 20. listopadu 2019 08:22 )

Teroristický stát Israel!!!

Templ ( 20. listopadu 2019 06:49 )

Zbabělý Žid zas útočí z cizího území už by tu verbež měl někdo srovnat👺👺

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud