Prezidenta náhle převezli do vojenské nemocnice. Zemana hostil Vučić v září

Aktualizováno -
16. listopadu 2019
17:17
Autor: ČTK, tsv - 
16. listopadu 2019
10:40

Srbský prezident Aleksandar Vučić (49) byl v pátek vpodvečer přijat do vojenské nemocnice v Bělehradě kvůli kardiovaskulárním problémům. Informovala o tom v sobotu srbská média s odvoláním na sdělení generálního sekretariátu hlavy státu.

Ve stručné informaci sekretariátu se neuvádějí žádné podrobnosti o tom, jakého rázu problémy 49letého prezidenta s oběhovým systémem jsou. Nic konkrétního agentuře Tanjug později nesdělila ani poradkyně šéfa státu Suzana Vasiljevičová.

„Zdravotní stav srbského prezidenta Aleksandara Vučiče je stabilní, ale z preventivních důvodů zůstává ve VMA,“ citoval Tanjug stručné vyjádření Vasiljevičové.

Vučić v posledních letech v Srbsku drží moc pevně v rukou. Po drtivém vítězství své Srbské pokrokové strany (SNS) ve volbách v roce 2014 se stal premiérem a o tři roky později vyhrál prezidentské volby. I když úloha hlavy státu je v této balkánské zemi spíše reprezentativní, Vučić stále mocensky řídí zemi jako předseda SNS, která je u moci fakticky už od úspěchu ve volbách v roce 2012.

V září byl na návštěvě Srbska český prezident Miloš Zeman. Srbský prezident je již dlouho pod neustálým silným tlakem doma i ze zahraničí zejména kvůli řešení problematických vztahů s Kosovem. Opozice ho kromě toho obviňuje z autoritářství a omezování svobody slova.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Barbora Fredrichov ( 18. listopadu 2019 16:25 )

Být srbským prezidentem, tak mám problémy se srdcem pořád. Teď jsem narazila na tuhle stránku, moc "zajímavé".. www.na­vrat­doval­bone­.cz Máte názor, že se jedná o propagandu, nebo ne?

Damir55 ( 16. listopadu 2019 19:59 )

Mě zajíma proč nebyla diskuze u morgošky s pazerčatama?Srbskej degeš nikoho nezajímá stejně jako komunista Zeman

Schlafenberg ( 16. listopadu 2019 18:55 )

Vučič je hajzl a válečný štváč, který začínal ve straně srbského zbabělého vraha Šešelje. To mě Miloš Zeman velice zklamal že se kamarádí s takovou svoločí.

chachris ( 16. listopadu 2019 18:44 )

Titulek zajímavý.

kriv ( 16. listopadu 2019 17:43 )

Prasata se ozvali.Omlouvám se všem vepříkům.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud