„Pomozte,“ žádá exprezident z exilu papeže. Násilí v Bolívii neustává

Autor: ČTK - 
15. listopadu 2019
09:29

Bývalý bolivijský prezident Evo Morales hodlá požádat OSN a možná i papeže Františka, aby se chopili role prostředníků v úsilí o urovnání konfliktu v jeho zemi. Řekl to v mexickém azylu v rozhovoru s agenturou AP. Potvrdil také, že se nadále považuje za prezidenta Bolívie, protože zákonodárci dosud neschválili jeho demisi z minulého týdne.

Pokud zákonodárci jeho rezignaci „nepřijali, nebo neodmítli, mohu říct, že jsem stále prezidentem“, řekl Morales. Politik indiánského původu rovněž tvrdí, že má informace o tom, že někteří vojáci bolivijské armády se chystají vzepřít se proti důstojníkům, kteří ho donutili odstoupit.

Morales na svou funkci rezignoval v neděli po mohutných protestech kvůli údajným volebním podvodům. Morales se totiž minulý měsíc prohlásil za vítěze prezidentských voleb a začal úřadovat ve svém už čtvrtém funkčním období.

Šedesátiletý Morales, který stál v čele Bolívie jako její první indiánský prezident téměř 14 let, ve středu novinářům v Mexiku řekl, že je připraven se vrátit, „pokud si to jeho lid bude přát“.

Bývalý bolivijský prezident Evo Morales hodlá požádat OSN a papeže, aby mu pomohli urovnat nepokoje v Bolívii.Bývalý bolivijský prezident Evo Morales hodlá požádat OSN a papeže, aby mu pomohli urovnat nepokoje v Bolívii. | ČTK - Eduardo Verdugo

V úterý potvrdil ústavní soud jako dočasnou hlavu státu druhou místopředsedkyni Senátu Jeanine Áňezovou. Do čela země se postavila poté, co po prezidentovi podal demisi i viceprezident a šéfové obou komor parlamentu. Ten má nyní už nové vedení.

Bystrozraky1 ( 15. listopadu 2019 10:08 )

Má smolíka,lithium nerabují amici a to je skandál a musí se to po americku napravit aby lithium těžili ti správní hoši z usa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud