Kluk (14) zastřelil tátu a školáka (†6). Za mřížemi stráví zbytek života

Autor: ČTK - 
15. listopadu 2019
07:42

Chlapec, který v roce 2016, kdy mu bylo 14 let, zastřelil svého otce a poté na školním hřišti v Townville v Jižní Karolíně i šestiletého školáka, byl dnes odsouzen k nepodmíněnému doživotnímu trestu vězení. Informovala o tom agentura AP.

Soudce Lawton McIntosh dnes řekl, že obžalovaný Jesse Osborne projevil malou lítost nad vraždami.

Sám Osborne základní školu v Townville navštěvoval. Doživotní trest požadovali ředitel školy, učitel, jehož třída byla v osudný den 28. září 2016 na hřišti, rodina zabitého chlapce, vlastní strýc obžalovaného i jeden ze školáků.

Nyní 17letý Osborne byl souzen jako dospělý a po přiznání viny za vraždu mu hrozilo nejméně 30 let vězení.

Střelec nejprve zabil vlastního otce, poté odjel do školy, kde postřelil dvě děti a jednu učitelku. Postřelený chlapec dostal zásah do nohy, který narušil jednu z hlavních tepen. U chlapce kvůli ztrátě krve došlo k závažnému poškození mozku, které vedlo ke smrti dítěte.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Bystrozraky1 ( 15. listopadu 2019 09:23 )

V pořádku a i u nás by se mělo trestat i ve školním věku.Cikorky to tvrdě zneužívají a páchají trestnou činnost za podpory rodičů,neboď jim vštěpují do hlavy,že se jim nemůže nic stát.

iFender ( 15. listopadu 2019 09:05 )

14ilety musi vedet ,ze vrazdit je zlo a on bude jako pachatel potrestan.Libi se mi na USA,ze tam maji takove zakony a soudnictvi,coz vede k tvrdemu potrestani vinika.Spravedlnost musi vzdy zvitezit.U nas by dostal par let v ustavu a za x let by chodil mezi nami dva mrtve na triku a chut zase nekoho zamordovat.Proto nesnasim Havla a jeho Havloidy.Klause nevyjimaje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud