„Nesundávejte kalhotky,“ radil ženám politik. Na kandidátce pro britské volby končí

Autor: ČTK, tsv - 
8. listopadu 2019
12:34

Z boje o poslanecké křeslo v prosincových předčasných volbách v Británii odstoupil konzervativní kandidát a bývalý rozhlasový moderátor BBC, který před několika lety nevhodně komentoval kauzu týkající se znásilnění. Informoval o tom dnes server Independent.

Nyní čtyřiatřicetiletý Nick Conrad v roce 2014 ženám doporučil, aby „nesundávaly kalhotky“, pokud se chtějí vyhnout znásilnění. Za svá slova se ve středu, kdy jej jako kandidáta vybrala jeho místní organizace Konzervativní strany, omluvil. V BBC podal v úterý výpověď.

Konzervativní premiér Boris Johnson označil Conradův výrok bez ohledu na omluvu za nepřijatelný. Labouristická politička a stínová ministryně školství Angela Raynerová prohlásila, že Conrad není způsobilý stát se členem Dolní sněmovny a že jeho slova patří do historie a nemají místo v 21. století.

Conrad před pěti lety řekl, že ženy by si měly být více vědomy toho, jak funguje mužská sexuální touha. „Když se nacházíte v situaci, kdy se schyluje k sexuální aktivitě, v mužském těle se nashromáždí obrovské množství energie. Je tu velké množství vůle a odhodlání a pro mnoho mužů je těžké říct ‚ne‘, když se dostanou do takového varu,“ uvedl.

Ženy by podle něj měly pochopit, že když od nich muž dostane „jistý signál“, bude podle něj jednat. „A pokud si nepřejete vyslat špatný signál, bylo by asi nejlepší nesundávat kalhotky a nelézt s ním do postele,“ dodal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

bre-burda ( 8. listopadu 2019 14:05 )

Prostě moderní žena 21.století je nevinný andílek, za všechno můžou ti agresivní a vulgární chlapi. Tak je to správně, že?

Bystrozraky1 ( 8. listopadu 2019 13:06 )

Má pravdu,ty hovada co obohacují evropskou kulturu neznají kalhotky a neví,že se musí sundat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud