Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Angličany jímá hrůza z lidožravého žraloka. Moře vyplavilo podezřelou mršinu

Autor: Darina Jíchová - 
7. listopadu 2019
18:32

Obyvatelé anglického Cornwallu se obávají, že do tamních vod zavítal žralok bílý, známý také přízviskem lidožravý. Jejich strach potvrdil objev mršiny delfína, kterou moře vyplavilo v zátoce Harlyn Bay nedaleko města Padstow. Na těle delfína byly jasně znatelné známky po zubech, podle místních rybářů jde o otisk velkého žraloka. Už několik let se spekuluje o tom, že se kolem jižního pobřeží pohybují lidožraví predátoři, informoval deník Daily Mail.

Organizace Beach Guardian, která se stará o cornwallské pláže, na svých sociálních sítích sdílela snímky rozkousnutého delfína. U zátoky byla vyplavené jen polovina zvířete, místními objev mršiny otřásl. Mnozí se domnívají, že jde o jasný důkaz, že tamní vody obývá žralok bílý.

Na hrůzostrašných fotkách je vidět, že spodní část zvířete zcela chybí, na horní polovině jsou viditelné obří kousance. Odborníci připouštějí, že by mohlo jít o útok žraloka bílého. Už několik let se spekuluje o tom, že predátoři připlouvají k jižnímu pobřeží Británie. Svědectví o přítomnosti žraloků počátkem tohoto roku podali také rybáři z nedalekého Devonu.

Svědek: Musel to být žralok

Delfína nicméně mohl rovněž zabít lodní šroub, po jeho smrti ho nemohl okousat nějaký z jiných mořských predátorů, dodávají experti. „Když jsem poprvé mršinu viděl, moje první myšlenka byla: Tohle musel udělat žralok,“ uvedl jeden ze svědků, kteří delfína našli.

„Na vyplavené části jsou vidět stopy po zubech, nevím, co jiného by je mohlo způsobit než žralok. Pokud je to pravda, je to hrozivý fakt,“ dodal svědek. Fotky pořídil Rob Stevenson z organizace Beach Guardian. „Pravidelně čistíme pláže, lidé nám volají, když najdou nějaká lana nebo sítě. Jeden z dobrovolníků našel mršinu a poslal mi fotku, okamžitě jsem vyrazil do zátoky,“ sdělil Stevenson tisku.

„Jen co ustal příliv, viděl jsem mršinu jasně. Chtěli jsme na to lidi upozornit, zvláště pak ty, co na pláž chodí se psem. Je to smutný a hrozivý obrázek, můžeme se jen dohadovat, jak delfín zemřel,“ doplnil Stevenson. Přiznal, že je to druhý mrtvý delfín v krátké době. První zahynul, když se zamotal do směsi sítí, které ho vyplavily na břeh. „Na vině je v tomto případě extrémní počasí,“ vysvětlil Stevenson.

dama_s_kosou ( 7. listopadu 2019 18:53 )

Teplota vody kolem Anglie neni v tomhle obdobi vyssi nez 15 st. Asi se tam moc lidi nekoupe...

Zobrazit celou diskusi
Další videa