Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Cestující vyděsila izolepa na okénku letadla. Aerolinky hlásí: Problém vyřešen

Autor: Darina Jíchová - 
7. listopadu 2019
11:20

Pasažérům letu indické nízkonákladové společnosti SpiceJet z Bombaje do Nového Dillí se na palubě letounu dostalo nečekaného pohledu. Jedno z okének bylo rozbité, aerolinky zřejmě prasklinu nepovažovaly za vážný problém a zalepily ji lepenkou. Cestující ale byli v šoku, snímek poškozeného okénka sdíleli na sociálních sítích. „Není to náhodou obrovské bezpečnostní riziko?“ psali uživatelé twitteru. Zprávu přinesl deník Daily Mail.

Mezi pasažéry pondělního letu mezi dvěma indickými městy panovala panika, lidi naplnily obavy poté, co viděli prasklé okénko zalepené izolepou. „Unikátní“ opravu si fotili a sdíleli na svých sociálních sítích. Ironické je podle cestujících zvláště to, že společnost SpiceJet se chlubí tím, že „bezpečnost je pro ně nade vše“.

Vedle prasklého okénka seděl Harihan Sankarán. „Tohle je let SG8152 společnosti SpiceJet z Bombaje do Dillí, máme rozbité okno přelepené izolepou. Není prasklé okno jedním z bezpečnostních rizik? Haló? Poslouchá někdo?“ uvedl ve svém příspěvku Sakarán.

Prasklina může způsobit tragédii

Na jeho tweet rychle reagoval mluvčí aerolinek, který uvedl, že společnost považuje bezpečnost cestujících za svou hlavní prioritu. Doplnil rovněž, že o incidentu informoval vedení společnosti a že se celá situace a to, jak k ní došlo, řeší. „Pokud je na okně lepicí páska, evidentně se o prasklině ví a někdo už to vyřešil,“ odpověděl Sanrakán.

Letečtí experti dodávají, že prasklé okno ve výšce, do které se letadla dostávají, představuje obrovské nebezpečí a může způsobit tragédii. Pokud by okno při letu prasklo úplně, na palubu by se neuvěřitelnou rychlostí dostal venkovní vzduch, měl by takovou sílu, že by mohl „vycucnout“ pasažéry i se sedadly ven.

Aerolinky: Okno bylo jen naštípnuté

Indický deník India Today zveřejnil prohlášení společnosti SpiceJet, ve kterém aerolinky uvádějí, že „okénko bylo jen mírně naštípnuté a navíc pouze zevnitř“. Vnější strana prý byla v naprostém pořádku a nebylo třeba panikařit. Letadlo svůj let dokončilo bez problémů, jen téměř s půlhodinovým zpožděním.

Monikay ( 7. listopadu 2019 11:33 )

jojo Indie

Zobrazit celou diskusi
Další videa