Pilot omylem spustil poplach. Zasahovalo komando, vrtulníky a evakuace půlky letiště

Autor: ČTK, for - 
6. listopadu 2019
21:47

Pilot španělské letecké společnosti Air Europa ve středu na letišti Schiphol v Amsterodamu omylem vyvolal poplach. S odkazem na leteckou společnost o tom informují zahraniční média. V letadle předtím zasahovala policie, aby vyšetřila „podezřelou situaci“. Nikomu se nic nestalo.

„V letadle z Amsterodamu do Madridu byl dnes večer omylem spuštěn alarm a na základě toho letiště přistoupilo k předepsaným bezpečnostním opatřením,“ uvedly španělské aerolinie. „Příčina poplachu nebyla žádná, všichni cestující jsou v pořádku a čekají na odlet,“ dodala společnost Air Europa.

Původně se objevily nepotvrzené informace, že pilot vyvolal poplach kvůli pokusu o únos letadla. Na letišti zasahovalo zvláštní policejní komando, přiletěly dva vrtulníky. Pořádkové síly část letiště vyklidily.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

viho ( 6. listopadu 2019 23:37 )

Špatně placený pilot nízkonákladovky nejspíš jenom omylem nastavil tísňový kód na transpondéru a oni udělají výjezd celé kavalérie v ceně tak milion Kč. Přitom stačilo, aby řídící provozu vysílačkou pilotovi opatrně naznačil, aby si opravil kód na transpondéru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud