Plameny zdecimovaly 500 let starý hrad. Přežil i válečné boje

Autor: ČTK - 
31. října 2019
10:04

Na japonském ostrově Okinawa požár v noci na čtvrtek téměř zničil areál hradu Šuri, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Příčina požáru je nejasná, informovala agentura DPA.

Hlavní budova historického hradu shořela a zničeny byly také další objekty, informovala japonská média. Podle agentury AP nikdo nebyl zraněn. Požár propukl po místní půlnoci a přeskočil i na ostatní budovy v hradním areálu.

Na japonském ostrově Okinawa požár v noci na čtvrtek téměř zničil areál hradu Šuri, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.Na japonském ostrově Okinawa požár v noci na čtvrtek téměř zničil areál hradu Šuri, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. | ČTK

Hrad Šuri leží ve stejnojmenné části hlavního města Okinavy Naha a je symbolem ostrova i oblíbenou turistickou atrakcí. V minulosti tu sídlili panovníci království Rjúkjú. V roce 1945 hrad padl za oběť bojům s americkými jednotkami, ale později byl znovu vystavěn a v roce 2000 zapsán na seznam UNESCO. Původní hrad byl vystavěn před více než 500 lety.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud