Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. O život přišla i sedmiletá dívka

Autor: ČTK, for - 
17. října 2019
06:48

Bilance obětí středečního silného zemětřesení na Filipínách stoupla na tři a několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na čtvrteční sdělení filipínských úřadů o tom informovala agentura Reuters. Zemětřesení o síle 6,4 stupně postihlo ostrov Mindanao, kde popraskaly budovy a domy. Přerušena byla dodávka proudu. Lidé v panice vybíhali z obchodů a úřadů na ulici. Otřesy zasáhly také město Davao, rodiště prezidenta Rodriga Duterteho, které patří k nejlidnatějším v zemi.

Dva lidé přišli o život a 18 jich bylo zraněno při sesuvu půdy ve městě Magsaysay v provincii Davao del Sur, uvedl filipínský krizový štáb pro přírodní katastrofy.

Ve městě Tulunan v provincii Severní Cotabato při zřícení domu přišla o život sedmiletá dívka, oznámil tamní starosta. V oblasti bylo podle filipínských úřadů zraněno dalších 27 lidí a 15 budov včetně obchodních center, škol a městských úřadů bylo poškozeno.

Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, zemětřesení jsou tam proto častá. Kvůli následným otřesům muselo být z úpatí filipínské hory podle činitele z města Kidapawan evakuováno více než 200 lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud