Čtyřpatrový dům se sesunul jako domeček z karet. Zasypané vyhrabávají holýma rukama

Autor: ČTK - 
16. 7. 2019
10:34

Nejméně 40 lidí zůstalo uvězněno pod troskami čtyřposchoďové budovy, která se dnes zřítila v indické finanční metropoli Bombaji. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii a hasiče. Po pohřešovaných pátrají záchranáři.

„Pod sutinami jsou lidé. Byla zahájena pátrací a záchranná operace,“ uvedli bombajští hasiči. „Přilehlé budovy jsou ve velmi nebezpečném stavu a byly evakuovány,“ dodali.

Podle agentury AP se zřícený dům nacházel v úzké uličce v hustě zalidněné části Bombaje, kam je složité vyslat těžkou techniku. Na televizních záběrech bylo vidět, že lidé vytvořili řetěz a odstraňují trosky holýma rukama. Místní obyvatelé agentuře AP řekli, že dům byl 70 až 80 let starý.

V Indii je nyní období monzunových dešťů. Půda na řadě míst je podmáčená, hrozí záplavy, sesuvy půdy i zřícení budov. V pondělí při zřícení třípatrového domu ve státě Himáčalpradéš zahynulo 14 lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa