Holčičku (†5) někdo unesl, když doma všichni spali. Pak ji znásilnil a zabil

Autor: Darina Jíchová - 
9. 2. 2019
18:40

Další případ znásilnění otřásá Indií. Ve městě Bombaj zatím neznámý pachatel unesl pětiletou holčičku, která se svými rodiči a sourozenci žila v přístřešku na ulici. Její tělo bylo následně nalezeno u silnice, pitva potvrdila, že dívka byla znásilněná. Policie po vrahovi a násilníkovi pátrá, informovala stanice CNN.

Holčička zmizela v noci na čtvrtek 7. února. Zatímco rodiče a její tři sourozenci spali, někdo ji unesl z jejich malého pouličního přístřešku. Rodina žije v bombajské čtvrti Mahim. Vyšetřující policista Vikram Dešmane sdělil reportérům CNN, že rodiče hned ráno zmizení ohlásili.

Násilník policii uniká

Dívčino mrtvé tělo bylo záhy nalezeno u silnice nedaleko Mahimu. Pitva potvrdila, že byla znásilněná. Shromážděné důkazy zatím ukazují na to, že se jedná o čin jednoho pachatele. Policisté procházejí záznamy z bezpečnostních kamer a pátrají po násilníkovi.

Protest proti znásilňování žen (Ilustrační foto)Protest proti znásilňování žen (Ilustrační foto) | profimedia

Za poslední roky došlo v Indii k rapidnímu nárůstu znásilnění dětí i dospělých žen. První případ, který zcela ochromil Indii, bylo skupinové znásilnění třiadvacetileté studentky, která poté zemřela na následky utržených zranění. Šokující bylo hlavně to, že k napadení došlo v autobusu v Novém Dillí, a to, že dívce nikdo nepomohl. Incident vyvolal protesty po celé Indii.

Indie je pro ženy a dívky nejnebezpečnější zemí

Policii se povedlo dopadnout šest pachatelů, čtyři byli odsouzeni k trestu smrti oběšením, další ve vězení spáchal sebevraždu. Poslední útočník byl mladistvý a dostal tři roky v nápravném zařízení. Loňský rok odkryl, že se situace v Indii nejen nezlepšila, ale naopak ještě zhoršila, a stát je oficiálně nejnebezpečnější zemí pro ženy a dívky.

Ostře sledovanou kauzou se stala vražda a znásilnění osmileté muslimky, kterou v lednu unesla skupinka hinduistů. Policisté dívčino tělo našli po pěti dnech pohozené v lese. Pitva prokázala, že dívka byla opakovaně znásilněná a zdrogovaná. Příčinou smrti bylo uškrcení. Mezi osmi zatčenými byli tři policisté a jeden bývalý vládní úředník.

Znásilnění každých 13 minut

Loni v dubnu přijala indická vláda v boji proti sexuálnímu násilí výnos, podle kterého je možné osobu usvědčenou ze sexuálního zneužívání dětí mladších 12 let odsoudit k trestu smrti. Nárůst znásilnění v zemi to ale nezastavilo, podle statistik v Indii každých 13,5 minuty dojde k sexuálnímu napadení. Jen v roce 2016 bylo zaznamenáno 39 tisíc znásilnění, v roce 2017 počet případů stoupl o 12 procent. Údaje pro rok 2018 zatím nejsou k dispozici.

Video Ženu v Indii znásilnili za bílého dne na ulici. Nikdo z kolemjdoucích jí nepomohl. - YouTube

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa